09. novembra 2012

Slováci v úvode Nemeckého pohára prehrali so Švajčiarmi 2:3

Góly Švajčiarov do slovenskej siete strelili Romy a Bodenmann, ktorý sa presadil dvakrát. Zo Slovákov sa presadili Marcel Hossa a Michal Sersen.

svajciarsko slovensko BRATISLAVA 9. novembra - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v piatkovom zápase Nemeckého pohára v Mníchove so Švajčiarskom 2:3.

Už v 16. sekunde otvoril skóre stretnutia po dorážke Kévin Romy.

V 35. min zvýšil na 2:0 Simon Bodenmann, no v 38. min Marcel Hossa znížil.

Švajčiari však v presilovke opäť získali dvojgólový náskok, keď opäť skóroval Bodenmann.

Štyri minúty pred koncom tretej tretiny iskierku nádeje na zisk bodov vykresal gólom Michal Sersen.

Švajčiarsko - Slovensko 3:2

1. Romy (Bodenmann), 35. Bodenmann (Romy, Hollenstein), 39. Bodenmann (Hollenstein, Romy) - 38. Marcel Hossa (J. Mikúš, Marek Hovorka)

Švajčiarsko: M. Gerber - Blum, Von Gunten, Loeffel, Grossmann, Geering, Chiesa, Kparghai, Ramholt - Bodenmann, Romy, Hollenstein - Bürgler, Ambühl, Wick - P. Bärtschi, Pestoni, Walker - Schnyder, Stancescu, Gardner
Slovensko: Hamerlík - Štajnoch, Stehlík, Baranka, Kudroč, Sersen, Valábik, Ďaloga, J. Mikuš - Michel Miklík, Bližňák, L. Hudáček - Radivojevič, T. Marcinko, Galamboš - Marek Hovorka, J. Mikúš, Marcel Hossa - Tybor, A. Šťastný, Ölvecký