Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2024

Novela zákona o dotáciách bude prerokovaná v skrátenom konaní, dôvodom je ohrozenie ľudských právNovelu zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR prerokuje plénumZdieľať
gettyimages 838906078 676x451 17.4.2024 (SITA.sk) - Novelu zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR prerokuje plénum Národnej rady SR v skrátenom legislatívnom konaní.


V stredu o tom hlasovaním rozhodli poslanci parlamentu. Zrýchlené konanie odôvodňuje rezort práce tým, že môžu byť ohrozené základné ľudské práva a slobody.

Novelou by sa mala zvýšiť maximálnu sumu humanitárnej pomoci pri živelných pohromách zo súčasných 800 eur na 1 500 eur. Ministerstvo práce tiež chce, aby sa dotácia mohla vyplatiť poškodenému aj opakovane, v prípade ďalšej udalosti.

Zvýšiť by sa mala aj maximálna suma dotácie na podporu rovnosti žien a mužov a rovnosti príležitostí pre aktivity a činnosti zamerané na predchádzanie a podporu riešenia domáceho násilia z 20-tisíc eur na 150-tisíc eur.


Zdroj: SITA.sk - Novela zákona o dotáciách bude prerokovaná v skrátenom konaní, dôvodom je ohrozenie ľudských práv © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zaútočila v Tatársku na továreň, ktorá vyrába letecké bombardéry pre Rusko
<< predchádzajúci článok
Prijímanie vysokokvalifikovaných zamestnancov z cudziny sa zjednoduší, vychádza to z novely zákona