Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2021

Nový Zéland prerušil cestovnú bublinu s Austráliou, Sydney stráca kontrolu nad šírením delta variantuNový Zéland v piatok prerušil platnosť cestovnej bubliny s Austráliou, ktorá umožňovala cestovanie medzi krajinami bez absolvovania karantény. Úrady tak rozhodli v súvislosti s rastúcim klasterom prípadov ...Zdieľať
virus_outbreak_new_zealand_52221 7d65b47389ce41ebb1134a0b3dfe41ca 676x433 23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nový Zéland v piatok prerušil platnosť cestovnej bubliny s Austráliou, ktorá umožňovala cestovanie medzi krajinami bez absolvovania karantény. Úrady tak rozhodli v súvislosti s rastúcim klasterom prípadov ochorenia COVID-19 v Sydney. Prerušenie by malo trvať najmenej osem týždňov.

Novozélanďania môžu využiť špeciálne lety


Nový Zéland už pred časom nariadil karanténu pre cestujúcich z Nového Južného Walesu, Viktórie a Južnej Austrálie, kde úrady zaviedli lockdowny v snahe zastaviť šírenie delta variantu koronavírusu.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že cestovanie bez karantény pre ľudí prichádzajúcich z celej Austrálie prerušia od 23:59 novozélandského času. Dúfa pritom podľa vlastných slov, že všetci Novozélanďania, ktorí sa chceli vrátiť domov z Austrálie, dokážu s pomocou organizovaných letov pricestovať do týždňa.

Vyhlásili stav núdze


Cestovná bublina medzi krajinami fungovala od apríla a pre obe krajiny znamenala jediné medzinárodné lety bez povinnosti karantény. Austrália i Nový Zéland pritom patria ku krajinám, ktoré patrili medzi najúspešnejšie, čo sa týka zvládania pandémie. Sydney však stráca kontrolu nad klastrom nákazlivejšieho delta variantu, ktorý sa rozšíril po krajine.

Nový Južný Wales v piatok vyhlásil v súvislosti so šírením nákazy v Sydney stav núdze. Úrady zaregistrovali za uplynulých 24 hodín jedno úmrtie a 136 nových prípadov nákazy, čo je najväčší denný nárast od polovice júna.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nový Zéland prerušil cestovnú bublinu s Austráliou, Sydney stráca kontrolu nad šírením delta variantu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klus upozorňuje na zhoršenú situáciu v obľúbených destináciách Slovákov, varuje aj pred antivaxermi
<< predchádzajúci článok
Auto odstavené na kraji cesty zachvátili plamene, príčina požiaru je stále neznáma