Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júla 2021

Klus upozorňuje na zhoršenú situáciu v obľúbených destináciách Slovákov, varuje aj pred antivaxermiV destináciách, v ktorých s obľubou dovolenkujú Slováci sa pandemická situácia zhoršila. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomníkZdieľať
bp_1498 676x451 23.7.2021  - V destináciách, v ktorých s obľubou dovolenkujú Slováci sa pandemická situácia zhoršila. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS).


Odvoláva sa pritom na údaje Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

Najviac je zasiahnutý Cyprus


Klus uvádza, že podľa počtu nakazených je najhoršia situácia v rámci Európskej únie (EÚ) na Cypre, druhou najviac postihnutou krajinou je Holandsko a nasleduje Španielsko. Grécko zaznamenalo podľa štátneho tajomníka za posledných 24 hodín 2 604 nových prípadov nákazy.

„A pozor! 99 percent pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti v Grécku je nezaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. To len na margo hrdinov, ktorí aj tu na mojej stránke doslova zbroja proti vakcinácii,“ uviedol Klus.

Viacero oranžových krajín


Jadranské pobrežie Chorvátska ostáva oranžové, vnútrozemie krajiny je stále v rámci COVID semaforu v zelenej farbe. V Taliansku sa tri regióny zmenili zo zelenej na oranžovú, vo Francúzsku sú takmer všetky regióny s výnimkou dvoch oranžové.

„Oranžové sú už aj menšie časti Švédska a Fínska, ako aj väčšia časť Dánska,“ upozorňuje štátny tajomník. Dodáva, že oranžová je aj väčšina Grécka, Portugalsko je červené.

Možné scenáre návratu


Klus odporúča nezaočkovaným, aby si premysleli každú cestu do iných než zelených krajín a regiónov a pred cestou sa dobre pripravili na možné scenáre návratu.

„Predpovede Svetovej zdravotníckej organizácie o tom, že nákazlivý delta variant koronavírusu sa v priebehu niekoľkých mesiacov stane vo svete dominantnou mutáciou, sa podľa všetkého napĺňajú,“ upozornil.

Nenaleťte antivaxerom


Štátny tajomník upozorňuje, aby sa verejnosť nenechala strhnúť antivaxermi, ktorí „dláždia cestu do pekla a vyzývajú na nerešpektovanie pravidiel“.

„Ak teraz lacno naletíme antivaxerom, ktorých populistickými rečami podporujú, žiaľ, aj niektorí naši verejní predstavitelia a ak budeme zbytočne protestovať proti opatreniam, ktoré sú pritom inde v zahraničí častokrát oveľa prísnejšie, potom tretiu vlnu pandémie nezvládneme,“ uviedol Klus.


Zdroj: Webnoviny.sk - Klus upozorňuje na zhoršenú situáciu v obľúbených destináciách Slovákov, varuje aj pred antivaxermi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger rozumie ľuďom unaveným z pandémie a opatrení, demonštrácie však majú byť pokojné
<< predchádzajúci článok
Nový Zéland prerušil cestovnú bublinu s Austráliou, Sydney stráca kontrolu nad šírením delta variantu

Klus upozorňuje na zhoršenú situáciu v obľúbených destináciách Slovákov, varuje aj pred antivaxermi - diskusné fórum čitateľov