Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2019

Novým nemeckým veľvyslancom v Rusku bude Géza Andreas von GeyrGéza Andreas von Geyr bude od leta pôsobiť ako nový nemecký veľvyslanec v Ruskej federácii, uviedlo v piatok pre agentúru TASS nemecké ministerstvo zahraničných vecí.Zdieľať
Moskva. Foto: TASR/AP
Berlín/Moskva 25. mája (TASR) - Géza Andreas von Geyr bude od leta pôsobiť ako nový nemecký veľvyslanec v Ruskej federácii, uviedlo v piatok pre agentúru TASS nemecké ministerstvo zahraničných vecí.


"Môžeme potvrdiť, že von Geyr bude vymenovaný za veľvyslanca v Moskve. Je to naplánované na toto leto," dodal nemecký rezort diplomacie.

Spravodajský portál Spiegel Online vo štvrtok informoval, že za nového veľvyslanca v Moskve bude vymenovaný 57-ročný von Geyr. V súčasnosti pôsobí na ministerstve obrany, kde zastáva funkciu generálneho riaditeľa pre bezpečnostnú a obrannú politiku, a to od roku 2014. Predtým štyri roky pôsobil ako zástupca riaditeľa Spolkovej spravodajskej služby (BND).

Von Geyr vstúpil do verejnej služby v roku 1993. Počas svojej kariéry pracoval na nemeckom veľvyslanectve v Maroku, v Európskej komisii, v nemeckom parlamente a v úrade nemeckého kancelára.

Od roku 2014 je nemeckým veľvyslancom v Rusku Rüdiger von Fritsch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred 40 rokmi bol unesený Etan Patz
<< predchádzajúci článok
Ukrajinský parlament zaregistroval rezignačný list premiéra Hrojsmana

Novým nemeckým veľvyslancom v Rusku bude Géza Andreas von Geyr - diskusné fórum čitateľov