Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2020

Novým predsedom bývalej vládnej strany Most-Híd sa stal exminister László Sólymosaktualizované 30. mája 15:16 Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László ...Zdieľať
img_4801 676x451 30.5.2020 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 30. mája 15:16


  •  

Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Strana o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti.

Vo funkcii tak vystriedal dlhoročného predsedu strany Bélu Bugára, ktorý sa svojej funkcie vzdal po neúspechu strany vo voľbách do Národnej rady SR (NR SR) z 29. februára.

Noví podpredsedovia


Most-Híd v nich získal 2,05 percenta hlasov voličov, pričom na vstup do parlamentu bolo potrebné prekročiť päťpercentné kvórum.

Za podpredsedov Mostu-Híd boli na sobotňajšom sneme strany vo Fiľakove zvolení Attila Agócs, Marián Tóth, Karol Pataky a Michal Goriščák. Strana o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Predstavitelia najvyššieho orgánu strany do vedenia zvolili predstaviteľov mladšej generácie strany. Novými podpredsedami sú primátor Fiľakova Attila Agócs, starosta Tvrdošoviec Marián Tóth, primátor Kráľovského Chlmca Karol Pataky a viceprimátor Svidníka Michal Goriščák," priblížila strana.

Moderná strana


„Chceme modernú stranu, ktorá dokáže reagovať na spoločenské otázky a musíme sa poučiť z chýb minulosti. Budeme presadzovať pokojné spolunažívanie väčšinového národa s menšinami. Chceme zapracovať hlavne na tom, aby sme dokázali zabezpečiť politické zastúpenie menšín v slovenskom parlamente," povedal na tlačovej konferencii novozvolený predseda Mostu-Híd.

Pre nové vedenie je podľa jeho slov dôležitá aj euroatlantická orientácia Slovenska. Sólymos sa taktiež poďakoval Bélovi Bugárovi za založenie a dlhoročnú reprezentáciu strany.


Zdroj: Webnoviny.sk - Novým predsedom bývalej vládnej strany Most-Híd sa stal exminister László Sólymos © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelská polícia zastrelila pri jeruzalemskom Starom meste neozbrojeného Palestínčana
<< predchádzajúci článok
Vodič s alkoholom v krvi prekročil dvojnásobne povolenú rýchlosť, prišiel o vodičský preukaz

Novým predsedom bývalej vládnej strany Most-Híd sa stal exminister László Sólymos - diskusné fórum čitateľov