Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. augusta 2020

Novým šéfom NASES sa zrejme stane jeden z 18 kandidátov, Remišová hovorí o transparentnom proceseNa pozíciu generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES) sa prihlásilo 18 ...Zdieľať
bsc07225 min 676x451 4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na pozíciu generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES) sa prihlásilo 18 kandidátov. Informovala o tom vicepremiérka Veronika Remišová s tým, že výberové konanie na túto pozíciu začína v utorok.


Všetci kandidáti museli vopred súhlasiť s tým, že ich vízie a prezentácie budú zverejnené. Rezort do výberového procesu zapojil tiež štyri odborné organizácie z IT sektora.

"My sme spravili maximum, aby bol výberový proces transparentný a napĺňame tým cieľ robiť výberové konania profesionálnym a otvoreným spôsobom,“ uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, pod ktorej rezort NASES spadá.

Vicepremiérka Remišová výberové konanie na nového šéfa agentúry vyhlásila 29. júna a uchádzači mohli prihlášky zasielať do 13. júla.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby plní úlohy v oblasti informatizácie spoločnosti. Prevádzkuje napríklad vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy - slovensko.sk. Od 17. júna je riadením NASES poverená Jana Galová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Novým šéfom NASES sa zrejme stane jeden z 18 kandidátov, Remišová hovorí o transparentnom procese © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Slovenskom raji zahynul turista, zachrániť sa ho nepodarilo ani včasnou resuscitáciou
<< predchádzajúci článok
Prešov odmieta uhradiť za záchranné práce spojené s výbuchom plynu vyše 200-tisícovú faktúru

Novým šéfom NASES sa zrejme stane jeden z 18 kandidátov, Remišová hovorí o transparentnom procese - diskusné fórum čitateľov