Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. apríla 2006

NS SR potvrdil pokutu 5 mil. Sk pre Slovenské aerolínieNajvyšší súd (NS) SR potvrdil pre Slovenské aerolínie, a.s. pokutu 5 mil. Sk od Protimonopolného úradu SR (PMÚ) za zneužitie dominantného postavenia. Ako informoval hovorca PMÚ Miroslav Jurkovič, ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. apríla (WN/SITA) - Najvyšší súd (NS) SR potvrdil pre Slovenské aerolínie, a.s. pokutu 5 mil. Sk od Protimonopolného úradu SR (PMÚ) za zneužitie dominantného postavenia. Ako informoval hovorca PMÚ Miroslav Jurkovič, súd zamietol žalobu aerolínií voči rozhodnutiu Rady úradu z roku 2004. Tento rozsudok nie je ešte právoplatný a je možné sa voči nemu odvolať.

Úrad v rozhodnutí z roku 2004 konštatoval, že Slovenské aerolínie (SA) porušili zákon o ochrane hospodárskej súťaže tým, že v zmluvách o charterovej doprave na letnú sezónu 2003 nezabezpečili, aby všetci tour operátori, ktorí boli jej klientmi, mali rovnaké podmienky pri porovnateľnom plnení. "Spoločnosť Slovenské aerolínie poskytovala rôznym tour operátorom rozdielne ceny za lety do tých istých destinácií tým istým lietadlom," uviedol Jurkovič.

Slovenské aerolínie vznikli v roku 1995 a predmetom ich činnosti je hlavne pravidelná a nepravidelná letecká doprava osôb a nákladov. Majoritným akcionárom Slovenských aerolínií je rakúska Austrian Airlines Group. V minulom roku zaznamenala spoločnosť 16-percentné zvýšenie počtu prepravených cestujúcich na 240 149 ľudí. V sledovanom období pritom spoločnosť uskutočnila 1 372 letov, čo je oproti roku 2004 viac o 27 %. V rámci pravidelnej dopravy lietali SA do Bruselu a Moskvy, najvyužívanejšie charterové destinácie boli Egypt a grécke ostrovy ako Rhodos či Kréta.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neznášate svojho šéfa? Využite služby fackovacieho panáka
<< predchádzajúci článok
PMÚ potvrdil trojmiliónovú pokutu pre bratislavské letisko

NS SR potvrdil pokutu 5 mil. Sk pre Slovenské aerolínie - diskusné fórum čitateľov