Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. apríla 2006

PMÚ potvrdil trojmiliónovú pokutu pre bratislavské letiskoLetisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. (LMRŠ) bude musieť za zneužívanie dominantného postavenia zaplatiť pokutu 3 mil. Sk. Rada Protimonopolného úradu SR (PMÚ) totiž 21. apríla ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. apríla (WN/SITA) - Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. (LMRŠ) bude musieť za zneužívanie dominantného postavenia zaplatiť pokutu 3 mil. Sk. Rada Protimonopolného úradu SR (PMÚ) totiž 21. apríla potvrdila rozhodnutie prvostupňového orgánu PMÚ, ktorý pokutu stanovil. "Toto rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 26. apríla tohto roku a nie je možné sa voči nemu odvolať," uviedol hovorca úradu Miroslav Jurkovič. Letisko podľa PMÚ zneužilo dominantné postavenie tým, že neumožnilo spoločnosti Two Wings prístup na odbavovaciu plochu letiska aj napriek tomu, že splnila všetky potrebné podmienky.

"Vlastník unikátneho zariadenia je podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže povinný poskytnúť prístup k nemu, ak sú splnené kapacitné, technické a ekonomické podmienky. Unikátne zariadenie je totiž také, ktorého vybudovanie alebo nadobudnutie iným podnikateľom nie je reálne možné," uvádza na margo rozhodnutia PMÚ.

V prípade, za ktorý úrad letisku udelil pokutu, sa spoločnosť Two Wings snažila etablovať v oblasti poskytovania služieb prepravy, nakladania a vykladania jedál a nápojov do a z lietadiel. Tieto činnosti však vykonáva aj LMRŠ. "Tým, že spoločnosť LMRŠ neumožnila firme Two Wings prístup k odbavovacej ploche letiska, sťažila jej podnikanie. Two Wings tak mohla uvedené služby svojim klientom poskytovať len prostredníctvom spoločnosti LMRŠ, ktorej pracovníci mali na odbavovaciu plochu prístup," uviedol hovorca PMÚ.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NS SR potvrdil pokutu 5 mil. Sk pre Slovenské aerolínie
<< predchádzajúci článok
Masový odchod Slovákov za prácou do EÚ je mýtus

PMÚ potvrdil trojmiliónovú pokutu pre bratislavské letisko - diskusné fórum čitateľov