Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. decembra 2011

Núdzový stav v Prešove trvá, lekári sa do práce nevracajúVo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove lekári, ktorým uplynula výpovedná lehota, nepodpisujú nové zmluvy. Ako dnes informovala hovorkyňa nemocnice Renáta ...Zdieľať
nemocnica PREŠOV 6. decembra (WEBNOVINY) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove lekári, ktorým uplynula výpovedná lehota, nepodpisujú nové zmluvy.


Ako dnes informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková, v nemocnici naďalej trvá núdzový stav. Dopoludnia sa ani jeden z lekárov nedostavil k podpisu novej pracovnej zmluvy. Na pracovisku chýbalo 87 lekárov.

Podľa Koziakovej sa napriek tomu situácia v nemocnici každým dňom vylepšuje. Do konca novembra mala nemocnica vo svojom stave 336 lekárov. Vo štvrtok 1. decembra nenastúpilo do práce 101 lekárov, o deň neskôr chýbalo na oddeleniach 118 lekárov (vrátane dlhodobo PN), v pondelok 5. decembra neprišlo do práce 95 lekárov, dnes ich chýba 87.

„Dnes sú v práci už aj lekári, ktorí boli práceneschopní ako aj tí, ktorým sa prostredníctvom obvodného úradu podarilo doručiť príkazy na pracovnú činnosť." Vďaka tomu dokáže komplexnú zdravotnú starostlivosť poskytnúť 19 oddelení (po vyhlásení núdzového stavu ich bolo 16) a v akútnom režime dnes funguje 12 oddelení (po 1. decembri ich bolo 15). Najviac lekárov v súčasnosti chýba na oddelení urológie a cievnej chirurgie.


Vedenie sa s odborármi dohodli

Podľa hovorkyne sa v pondelok uskutočnilo rokovanie medzi vedením nemocnice a zástupcami odborárov, týkajúce sa podpisov nových pracovných zmlúv. Obidve strany deklarovali, že sa dohodli, pristúpili na kompromisné riešenie. Na žiadosť odborárov zmenili text pracovnej zmluvy v štyroch bodoch. Vedenie nemocnice sa so zástupcami odborárov dohodlo, že výhrady, ktoré mali, budú zapracované do pracovných zmlúv, preto manažment nemocnice očakáva, že lekári nastúpia do práce čo najskôr.

Podpredseda LOZ prešovskej nemocnice Silvester Smolnický pre agentúru SITA uviedol, že zmluvy ešte dnes prešli s vedením nemocnice a upravený text odobrili. Prvé zmluvy začnú lekári podpisovať podľa odborárov ešte dnes popoludní. Na personálnom budú pracovať aj v noci. Smolnický odhaduje, že lekári nové zmluvy podpíšu v priebehu najbližších dvoch dní a súčasne aj nastúpia do práce. Podľa evidencie z personálneho úseku by ich malo byť okolo 140.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lekári v Trenčíne hromadne podpisujú zmluvy (5. 12. 2011)
 Situácia v Rooseveltovej FNsP sa nezmenila ani po dohode (5. 12. 2011)
 Prokuratúra rieši 11 podaní pre protest lekárov (5. 12. 2011)
 Vo Vyšných Hágoch robia lekári obštrukcie (5. 12. 2011)
 UNB je pred kolapsom, čaká na lekárov (5. 12. 2011)
 Nitriansky lekári budú reklamovať nove zmluvy (5. 12. 2011)
 Online: Nemocnice čakajú, či lekári podpíšu zmluvy (5. 12. 2011)
 Nové zmluvy v trnavskej nemocnici nepodpísal nikto (5. 12. 2011)
 V Prešove nastúpilo do práce takmer 100 lekárov (5. 12. 2011)
 Nemocnica v Liptovskom Mikuláši už funguje (5. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Nemecká vláda odškodní ďalšie obete holokaustu
<< predchádzajúci článok
Skúsenosti s alkoholom majú i trinásťročné deti