Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2021

O bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali stovky kontrolNa zaistení bezpečnosti sa počas návštevy pápeža Františka na Slovensku podieľalo aj 60 príslušníkovZdieľať
4o8a3937 1 676x451 16.9.2021 (Webnoviny.sk) - Na zaistení bezpečnosti sa počas návštevy pápeža Františka na Slovensku podieľalo aj 60 príslušníkov Finančnej správy SR (FS SR). V tlačovej správe to uviedla vedúca komunikačného oddelenia FS SR Martina Rybanská. Príslušníci finančnej správy zabezpečovali kontrolu cestujúcich na hraniciach a zhromaždeniach a spolu s policajtmi dohliadali aj na bezpečnosť. Využívali aj služobné psy.


Len na Štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach bolo prostredníctvom mobilného inšpekčného skenovacieho systému vykonaných 704 kontrol batožiny, pričom sa napríklad podarilo odhaliť tri prípady držania ostrých predmetov, ktoré boli zakázané.

Skener bol využívaný aj na preverovanie dodávok spotrebného tovaru. Od 7. septembra do návštevy pápeža bol v prípade potreby k dispozícii na Colnom úrade v Košiciach a vymedzenom priestore aj mobilný röntgenový kontrolný inšpekčný systém na kontrolu vozidiel a kontajnerov, vrátane posádky.

Mimoriadne nasadenie príslušníkov ocenil aj prezident FS SR Jiří Žezulka, ktorý členom tímu poďakoval za vynaložené úsilie a dôkladné splnenie úloh, ktoré bolo v súvislosti s návštevou pápeža potrebné vykonať.


Zdroj: Webnoviny.sk - O bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali stovky kontrol © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fascinujúca dovolenka v Ománe: Nepoškvrnený a bezpečný Orient s rozprávkovými plážami
<< predchádzajúci článok
Od pondelka budú na Slovensku štyri bordové okresy, počet červených sa zvýšil na 27 a zelené ostanú len štyri

O bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali stovky kontrol - diskusné fórum čitateľov