Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. februára 2024

O pár dní uplynie šesť rokov od vraždy novinára Kuciaka a Kušnírovej. Spomienkové zhromaždenia budú v 32 mestáchV stredu 21. februára uplynie šesť rokov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny ...Zdieľať
pochod 4 676x451 19.2.2024 (SITA.sk) - V stredu 21. februára uplynie šesť rokov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje pri tejto príležitosti spomienkové zhromaždenia v 32 mestách, z toho je 23 na Slovensku a deväť v zahraničí.

Novinári čelia útokom každý deň


„Vražda zmenila Slovensko, spoločne sme sa postavili na námestia, aby sme bojovali za slušnosť a spravodlivosť. Dnes cítime, akoby sa na Slovensku vraždou Jána a Martiny nič nezmenilo. Staré časy sú späť,“ uviedla iniciatíva. Poukazuje na to, že novinári čelia útokom každý deň a politici ani šesť rokov po vražde ich kolegu nemajú problém robiť z nich terče.

„Bez riadneho legislatívneho konania sa prijímajú zákony, ktoré otriasajú spravodlivosťou a ohrozujú právny štát. Naša demokracia je mladá a krehká, vláda práva nie je samozrejmá a je dnes ohrozená,“ dodáva Za slušné Slovensko.

Zhromaždenia vo viacerých mestách


Zhromaždenie v Bratislave bude na Námestí slobody o 17:00 a vystúpia na ňom rodičia Jána Kuciaka a mama Martiny Kušnírovej, zástupcovia novinárov, herec Richard Stanke, Zuzana Petková z Nadácie Zastavme Korupciu a Katarína Batková z Via Iuris, ako aj hudobníci Katarína Koščová a Daniel Špiner.

Zhromaždenia budú aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Prievidzi, Lučenci, Rimavskej Sobote, Dolnom Kubíne, Bardejove, Námestove, Rožňave, Banskej Štiavnici, Liptovskom Mikuláši, Prešove, Nových Zámkoch, Ružomberku, Trstenej, Zvolene, Michalovciach, Vranove nad Topľou, Piešťanoch, Pezinku, Komárne, Spišskej Novej Vsi. V zahraničí budú spomienkové zhromaždenia v Luxemburgu, Brne, Zlíne, Prahe, Paríži, Osle, Vancouveri, Haagu a Kodani.


Zdroj: SITA.sk - O pár dní uplynie šesť rokov od vraždy novinára Kuciaka a Kušnírovej. Spomienkové zhromaždenia budú v 32 mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pobaltské krajiny odsudzujú zámer Kremľa. Chce uskutočniť voľby ruského prezidenta na okupovaných územiach Ukrajiny
<< predchádzajúci článok
Vo veci znásilnenia detí by nemali existovať žiadne premlčacie lehoty, Mikloško sleduje novelu Trestného zákona s obavami