Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. novembra 2016

O zmrazení platov ústavných činiteľov sa bude rokovať zrýchleneNa snímke NR SR v Bratislave.Zdieľať
Na snímke NR SR v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 22. novembra (TASR) - Poslanci Národnej rady SR budú o návrhu na zmrazenie platov ústavných činiteľov rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Zrýchlený postup dnes na návrh vlády 106 hlasmi schválilo plénum.


Ak právna norma z dielne premiéra Roberta Fica (Smer-SD) prejde, platy ústavných činiteľov, poslancov, členov vlády, s výnimkou sudcov a prokurátorov, ostanú zmrazené aj na budúci rok. "Za účelom postupného znižovania deficitu verejnej správy a dosiahnutia vyrovnaného rozpočtu je potrebné aj v roku 2017 pokračovať v konsolidačných opatreniach, ktoré napomôžu k zabezpečeniu stanoveného cieľa," zdôvodnil v návrhu Fico. Očakáva, že zmrazenie platov usporí 3,5 milióna eur. "Pre mňa je to principiálna vec a chcem povedať, že my sme zaviedli zmrazovanie platov v roku 2008 a musíme tak urobiť aj v roku 2017," uviedol premiér.

Zmrazovanie platov sa má týkať aj riaditeľa Národného bezpečnostného úradu, štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii v služobnom úrade, ktorým je ministerstvo. Rovnako vedúceho ostatného ústredného orgánu štátnej správy, komisára pre deti a komisára pre osoby so zdravotným postihnutím. Ich platy sú totiž naviazané na platy poslancov. Výška ich platových pomerov sa má ponechať na úrovni určenej na rok 2016.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boko Haram obkľúčil a vyplienil viacero dedín v oblasti mesta Chibok
<< predchádzajúci článok
VIDEO: V Žiline sa diskutovalo o inteligentných dopravných systémoch

O zmrazení platov ústavných činiteľov sa bude rokovať zrýchlene - diskusné fórum čitateľov