Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. júna 2012

Obal komiksu o Tintinovi trhol rekord, je hodný vyše miliónaVzácny obal komiksu Tintin en Amérique z roku 1932 vydražili na aukcii v Paríži za rekordných 1,3 milióna eur. Nový majiteľ diela zostal v anonymite. Autorom ilustrácie na obale je belgický ...Zdieľať
tintin BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) - Vzácny obal komiksu Tintin en Amérique z roku 1932 vydražili na aukcii v Paríži za rekordných 1,3 milióna eur.


Nový majiteľ diela zostal v anonymite. Autorom ilustrácie na obale je belgický spisovateľ a ilustrátor Hergé, ktorý je zároveň autorom príbehov o reportérovi Tintinovi. Tie vlani spopularizoval svetoznámy režisér Steven Spielberg, keď nakrútil animovanú snímku Tintinove dobrodružstvá (2011).

Publikácie o Tintinovi preložili do viac ako 55 jazykov. Od roku 1929 sa z nich predalo viac ako 200 miliónov kópií.

Predchádzajúci majiteľ obalu, na ktorom je sediaci Tintin oblečený ako kovboj so svojím psom, zaň v roku 2008 zaplatil 764-tisíc eur.

V súčasnosti existuje len päť kusov takéhoto obalu, pričom len dva patria súkromným zberateľom. Zvláštnosťou týchto diel je to, že ich Hergé, vlastným menom Georges Remi, namaľoval indickým atramentom a to technikou zvanou kvaš.

Mimochodom, obal komiksu z roku 1932 nebol jediným predmetom, o ktorý mohli ľudia zabojovať na sobotňajšej dražbe v Paríži. V ponuke bola napríklad aj kópia diela Explorers on the Moon s podpismi prvých ľudí na mesiaci - Neila Armstronga a Buzza Aldrina - a ich kolegu Michaela Collinsa.

Informácie zverejnila webová stránka bbc.co.uk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jorge Lorenzo zdolal na Yamahe VC Katalánska
<< predchádzajúci článok
Farma: Ľudka vyhodila z Farmy Evu, ktorá podľa nej nemá ženské ego

Obal komiksu o Tintinovi trhol rekord, je hodný vyše milióna - diskusné fórum čitateľov