Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2018

OBÁVA SA ATENTÁTU: Maduro možno nepríde na Valné zhromaždenie OSNOchrankári chránia venezuelského prezidenta Nicolása Madura (vľavo) počas neúspešného pokusu o atentát 4. augusta 2018.Zdieľať
Ochrankári chránia venezuelského prezidenta Nicolása Madura (vľavo) počas neúspešného pokusu o atentát 4. augusta 2018. Foto: TASR/AP
Caracas 19. septembra (TASR) - Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyhlásil, že možno zruší plánovanú cestu na Valné zhromaždenie OSN v New Yorku. Obáva sa, že sa ho jeho protivníci pokúsia v zahraničí zabiť.


Podľa agentúry AP Maduro na utorňajšej tlačovej konferencii uviedol, že plánoval na budúci týždeň vystúpiť na pôde Valného zhromaždenia OSN, aby bojoval proti tomu, čo nazval nenávistnou kampaňou proti jeho socialistickej vláde.

K tomu ale dodal, že jeho protivníci, ktorých podporujú USA, naďalej hľadajú spôsoby, ako ho odstrániť.

"Stále zvažujem, či ísť na Valné zhromaždenie OSN, pretože, ako viete, chcú ma zabiť," povedal Maduro.

AP poznamenala, že Maduro sa nezúčastnil Valného zhromaždenia OSN od roku 2015. V auguste sa stal údajne terčom pokusu o atentát. Dva drony naložené plastickými trhavinami vybuchli neďaleko Madura v čase, keď mal 4. augusta prejav na vojenskej slávnosti. Niekoľko vojakov utrpelo zranenia. Maduro uviedol, že úrady zatkli 25 ľudí zapojených do sprisahania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinský parlament navrhol Sencova na Nobelovu cenu za mier
<< predchádzajúci článok
Trump označil zostrelenie ruského lietadla za veľmi smutnú vec

OBÁVA SA ATENTÁTU: Maduro možno nepríde na Valné zhromaždenie OSN - diskusné fórum čitateľov