Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Obchodné centrá a ubytovacie zariadenia sa cez lockdown nezatvorili úplneObchodné domy a ubytovacie zariadenia sa nezatvorili úplne, ich služby sú však značne obmedzené. Vyplýva to z vyhlášok, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR. Zákaz jesť v obchodnom ...Zdieľať
122249184_3835209466509247_2386045408550399691_o 676x482 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Obchodné domy a ubytovacie zariadenia sa nezatvorili úplne, ich služby sú však značne obmedzené. Vyplýva to z vyhlášok, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR.

Zákaz jesť v obchodnom centre


Konkrétne v obchodných centrách môžu byť otvorené iba esenciálne prevádzky, detské kútiky musia byť uzatvorené. Prístupné nesmú byť ani sedacie sekcie.

Platí tiež zákaz konzumácie jedál a nápojov v priestoroch obchodných domov, vrátane foodcourtov. Zákazníci si môžu jedlo kúpiť v prevádzkach verejného stravovania iba zabalené pre odber so sebou.

Obmedzené ubytovacie služby


Hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania môžu fungovať iba pre účely krátkodobého ubytovania súvisiace s výkonom práce alebo podnikania či inej obdobnej činnosti, a tiež pre účely ubytovania súvisiace s návštevou zdravotníckeho zariadenia.

Aj keď služby môžu poskytovať len v režime OTP, platí zákaz konzumácie jedál a nápojov v spoločných priestoroch. Povolená je teda iba donáška do izby zákazníka. Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na služby dlhodobého a karanténneho ubytovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obchodné centrá a ubytovacie zariadenia sa cez lockdown nezatvorili úplne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strana Za ľudí chce povinne očkovať proti koronavírusu ľudí nad 55 rokov (video)
<< predchádzajúci článok
Mestský úrad v Poprade mení režim fungovania, väčšina zamestnancov bude na home office

Obchodné centrá a ubytovacie zariadenia sa cez lockdown nezatvorili úplne - diskusné fórum čitateľov