Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2021

Obec Lúky v púchovskom okrese žije referendom, obyvatelia rozhodnú o osude miestnej lekárneObyvatelia obce Lúky v Púchovskom okrese v sobotu majú možnosť rozhodnúť, či v miestnej lekárni bude naďalej pôsobiť jej doterajšia prevádzkovateľka Emília Vondrová. Obecné zastupiteľstvo ...Zdieľať
4o8a0005 676x468 12.6.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia obce Lúky v Púchovskom okrese v sobotu majú možnosť rozhodnúť, či v miestnej lekárni bude naďalej pôsobiť jej doterajšia prevádzkovateľka Emília Vondrová.


Obecné zastupiteľstvo vyhlásilo referendum po tom, čo oň v petičnej akcii požiadalo 244 miestnych občanov.

Počet podpisov bol dostatočný


Podnetom k petičnej akcii bola výpoveď nájomnej zmluvy zo strany obce, ktorú schválilo na januárovom rokovaní obecné zastupiteľstvo.

Aj keď pri kontrole podpisových hárkov príslušná komisia šesť podpisov vyradila, 238 podpisov je dostatočný počet a mierne prekračuje potrebnú 30-percentnú hranicu pre vyhlásenie referenda.

Vyše sedemsto oprávnených voličov


V referende sa Lúčania môžu vyjadriť, či sú za to, aby nájomný vzťah so súčasnou prevádzkovateľkou lekárne v budove bývalého zdravotného strediska zostal zachovaný a navyše bez akejkoľvek zmeny nájomnej zmluvy.

Hlasovať v referende môžu v sobotu od 7:00 do 20:00 v miestnom kultúrnom dome. Právo zúčastniť sa na referende má 750 voličov, a na to, aby bolo referendum platné, sa na ňom musí zúčastniť nadpolovičná väčšina.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obec Lúky v púchovskom okrese žije referendom, obyvatelia rozhodnú o osude miestnej lekárne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Pezinku sa koná kongres strany Sloboda a Solidarita, majú voliť členov republikovej rady
<< predchádzajúci článok
Výrazne rýchlejšie tempo zotavovania hospodárstva v USA v porovnaní s EÚ vzbudzuje obavy

Obec Lúky v púchovskom okrese žije referendom, obyvatelia rozhodnú o osude miestnej lekárne - diskusné fórum čitateľov