Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. januára 2019

Obedy zadarmo budú v ČR len pre deti z chudobných rodínObedy zadarmo v českých škôlkach a školách by mali mať len deti z chudobných rodín, zhodli sa v stredu na rokovaní koaličnej rady zástupcovia hnutia ANO a ČSSD. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Praha 9. januára (TASR) - Obedy zadarmo v českých škôlkach a školách by mali mať len deti z chudobných rodín, zhodli sa v stredu na rokovaní koaličnej rady zástupcovia hnutia ANO a ČSSD. Informovali o tom šéf poslancov ANO Jaroslav Faltýnek a ministerka financií Alena Schillerová (za ANO).


Zo zástupcov českých sociálnych demokratov sa ku koaličnej rade nikto neprišiel vyjadriť, napísal spravodajský portál Novinky.cz.

Faltýnek po dvojhodinovom rokovaní s koaličnými partnermi z ČSSD novinárom povedal, že sa principiálne zhodli na tom, že štát by mal prispieť na obedy v školách a v materských školách tým deťom, ktoré to potrebujú, teda z nízkopríjmových rodín. "Nevidíme zmysel v tom, aby sa platili obedy deťom z rodín s vysokými príjmami," dodala ministerka Schillerová.

Sociálni demokrati chceli obedy zadarmo pre všetky deti a taký plán mal pôvodne aj premiér Andrej Babiš (ANO).

Ministerstvo školstva pripravilo návrh, podľa ktorého by obedy zadarmo dostávali deti z verejných materských škôl a z prvého stupňa základných škôl z rodín, ktoré dostávajú prídavky na deti. Príjem týchto domácnosti je nižší než 2,7-násobok životného minima.

O obedoch zadarmo rokovala v pondelok 7. januára vláda, ale na ničom sa nedohodla, uviedol portál Novinky.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na našom trhu môže byť nebezpečný parfum a farba na tetovanie
<< predchádzajúci článok
A. Danko by mal vo štvrtok vyhlásiť prezidentské voľby

Obedy zadarmo budú v ČR len pre deti z chudobných rodín - diskusné fórum čitateľov