Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. januára 2019

Na našom trhu môže byť nebezpečný parfum a farba na tetovanieNa snímke nebezpečný parfum OPIUM POUR HOMME.Zdieľať
Na snímke nebezpečný parfum OPIUM POUR HOMME. Foto: ÚVZ
Bratislava 9. januára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Rapex (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Českej republike a v Taliansku. Ide o parfum a farbu na tetovanie. Je možné, že sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.


Parfum má názov Opium Pour Homme značky Ives Saint Laurent, výrobná dávka: NO: 58042, čiarový kód: 6936832890790, krajina pôvodu: Čína. Výrobcom je Shanghai Qinwang Biotechnology Co., Ltd. Vo výrobku bola zistená prítomnosť látok (Cinnamal, Linalool, Benzyl Benzoate, Coumarin, Citronellol, Eugenol, Cyclohexene Carboxaldehyde, Geraniol), ktoré neboli uvedené v zozname zložiek.

Analýzou bolo zistené, že vo výrobku sa nachádzajú látky v koncentráciách, ktoré si vyžadujú, aby ich prítomnosť bola vyznačená na obale. Neuvedenie týchto látok v zozname zložiek je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Farba na tetovanie má názov Bright Sunshine značky Intenze Product Inc., výrobná dávka: batch: SS226, krajina pôvodu: USA. Výrobcom je Intenze Products Inc. Tento výrobok obsahuje aromatický amín: Anisidine, ktorý by sa nemal nachádzať vo výrobkoch na tetovanie. Výrobok nie je v súlade s rezolúciou Rady Európy, ktorá stanovuje požiadavky a kritériá na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný mejkap.

Na snímke nebezpečná farba na tetovanie. Foto: ÚVZ


TASR informoval hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Onkologické ochorenia by mali Slovákom odhaliť rýchlejšie
<< predchádzajúci článok
Obedy zadarmo budú v ČR len pre deti z chudobných rodín

Na našom trhu môže byť nebezpečný parfum a farba na tetovanie - diskusné fórum čitateľov