Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

03. augusta 2007

Obraz Head of a Man nenamaľoval Van GoghAmsterdamskí odborníci zistili, že obraz, ktorý údajne namaľoval Vincent van Gogh, je v skutočnosti falošný. Zástupcovia austrálskej galérie informáciu zverejnili dnes. Obraz nazvaný Head ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Amsterdamskí odborníci zistili, že obraz, ktorý údajne namaľoval Vincent van Gogh, je v skutočnosti falošný. Zástupcovia austrálskej galérie informáciu zverejnili dnes. Obraz nazvaný Head of a Man vlastnila Národná galéria Viktórie v Melbourne od roku 1940 a v prípade, že je autentický, jeho cenu odhadovali na 25 miliónov dolárov, čo je v prepočte zhruba 625 miliónov slovenských korún.

Testy preukázali, že hoci obraz vznikol v období van Goghovho života, určitými detailmi sa od jeho prác odlišuje. "Prehodnocovanie obrazov je súčasťou života v každej veľkej galérii, ktorá má komplexnú a rozsiahlu zbierku," povedal riaditeľ Národnej galérie Gerard Vaughan. Obraz priviezol do Austrálie novinový vydavateľ Keith Murdoch v roku 1939, ako súčasť umeleckej exhibície. Vaughan dodal, že obraz kúpili ako dielo van Gogha a akceptovali ho ako van Goghovú prácu viac než desaťročie pred samotnou kúpou.

SITA/Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V ruinách ubytovne v Kysuckom Novom Meste našli šiestu obeť
<< predchádzajúci článok
Majstrovstvá v cyklistike obmedzia dopravu

Obraz Head of a Man nenamaľoval Van Gogh - diskusné fórum čitateľov