Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. mája 2022

Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a tresteŠpecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 16. mája verejné zasadnutie s obvineným bývalým policajtom Pavlom V. Ako ešte v ...Zdieľať
gettyimages 698689964 676x330 9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 16. mája verejné zasadnutie s obvineným bývalým policajtom Pavlom V. Ako ešte v marci informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, ide o obvineného bývalého príslušníka Policajného zboru, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie z trestnej veci známej ako Očistec a rovnako bol trestne stíhaný vyšetrovateľom Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR v súvislosti s nezákonnými lustráciami. Súd by mal konkrétne schvaľovať návrh dohody o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným.


Pavlovi V. je podľa prokuratúry kladených za vinu viacero trestných činov v rámci deviatich skutkov, konkrétne činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa spolu s neoprávneným nakladaním s osobnými údajmi. Obvinený pôsobil v minulosti ako šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).


Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DoDo získala od investorov 60 mil. eur na expanziu na zahraničné trhy
<< predchádzajúci článok
Slovensko dospelo a jeho vízia podľa Remišovej pomáha formovať Európsku úniu, máme v nej silný hlas