Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. augusta 2018

Obvinený podnikateľ Marián Kočner zostáva naďalej vo väzbe, žiadal už aj o prepustenieObvinený podnikateľ Marián K. zostáva podľa informácií Zuzany Petkovej z Nadácie Zastavme korupciu vo väzbe. Informoval o tom v stredu podvečer portál Denníka N. Ešte minulý ...Zdieľať
0 02 676x474 BRATISLAVA 8. augusta  - Obvinený podnikateľ Marián K. zostáva podľa informácií Zuzany Petkovej z Nadácie Zastavme korupciu vo väzbe. Informoval o tom v stredu podvečer portál Denníka N.

Ešte minulý týždeň o tom rozhodoval Špecializovaný trestný súd. Prokurátorovi zatiaľ rozhodnutie súdu nebolo doručené, informuje dennikn.sk . Marián K. požiadal o prepustenie z väzby, kde je už vyše mesiaca.

 

Rozhodovalo sa o žiadosti na prepustenie


Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici sa 1. augusta rozhodovalo o žiadosti obvineného podnikateľa Mariána K. na prepustenie z väzby. Obvinený podnikateľ požiadal o konanie v neprítomnosti, zastupovali ho dvaja advokáti.Sudca pre prípravné konanie si na neverejnom zasadnutí vypočul návrhy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry aj obhajcov. Informoval, že svoje rozhodnutie oznámi stranám písomne, ale v tomto prípade nemá na to lehotu.

Prokurátor Ján Šanta, ktorý navrhol žiadosti Mariana K. nevyhovieť, už vtedy povedal, že verdikt by mohol byť známy tento týždeň.

 

 

Čelí obvineniu z falšovania zmeniek


Obhajoba navrhovala prepustenie z väzby, alebo jej nahradenie napríklad technickým prostriedkom, tzv. náramkom, probačným dohľadom súdu a inými kontrolnými prostriedkami. Kauciu obhajoba neponúkala.

Prípad minulý týždeň riešil ten istý sudca, ktorý 23. júna nezobral do väzby Mariána K. ani exriaditeľa TV Markíza Pavla R. Po proteste prokurátora najvyšší súd 28. júna väzbu uvalil na Mariána K., Pavla R. ponechal na slobode.

Podnikateľ čelí obvineniu z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolu so zločinom marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Ide o zmenky v hodnote 69 miliónov eur. Podľa prokuratúry dôvodom na väzbu je obava, že na slobode by pokračoval v trestnej činnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinený podnikateľ Marián Kočner zostáva naďalej vo väzbe, žiadal už aj o prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Marianovi K. na základe rozhodnutia prokurátora zaistili majetok (6. 8. 2018)
 O stíhaní Mariana K. a Pavla R. bude súd rozhodovať v sobotu (22. 6. 2018)
 Marian K. zostáva zadržaný po výsluchu pred vyšetrovateľom NAKA (21. 6. 2018)
 NAKA zatkla podnikateľa Mariana Kočnera (20. 6. 2018)
 TV MARKÍZA ŽIADA PREVERIŤ DANE KOČNEROVÝCH SPOLOČNOSTÍ (15. 6. 2018)
 T. GAŠPAR: Podnikateľ Marián K. bol obvinený z neodvedenia dane (28. 9. 2017)
 M. KOČNER: Lipšic, Galko a Rajtár hovoria rozprávky, DPH som odviedol (5. 4. 2016)
 B. KOLLÁR: Kočner sa bojí, že by išiel sedieť, podniknem právne kroky (5. 4. 2016)
 SaS o Kočnerovi: Podozrenia nevyvrátil (5. 4. 2016)nasledujúci článok >>
Jemenskí povstalci odpálili ďalšiu raketu na Saudskú Arábiu
<< predchádzajúci článok
Mexickí colníci odhalili zásielku kokaínu ukrytého v chlebe

Obvinený podnikateľ Marián Kočner zostáva naďalej vo väzbe, žiadal už aj o prepustenie - diskusné fórum čitateľov