Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. januára 2021

Od pondelka sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci.Online registrácia a požiadavka o očkovanie bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá.Zdieľať
Od pondelka sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci.

Od pondelka sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci (DSS). Vybrať si môžu jedno zo šiestich vakcinačných centier. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR.


Rezort sprístupnil online registračný formulár na očkovanie pre všetkých zdravotníckych pracovníkov ešte v sobotu na stránke korona.gov.sk.

Ministerstvo zdravotníctva avizovalo, že prioritu v očkovaní majú tí pracovníci, ktorí diagnostikujú, liečia a zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Registráciu však môžu využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú.

Ide teda o študentov zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach.

„Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou, pre rizikovosť svojho povolania, sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci," priblížilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Očkovacie centrá sú v nemocniciach v Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a v troch nemocniciach v Bratislave. „Postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných centier na Slovensku," komentoval rezort zdravotníctva s tým, že ide o čas nevyhnutný na to, aby po príchode a distribúcii vakcín mohli nemocnice hladko spustiť očkovanie aj pre ostatných zdravotníkov v regióne, po tom čo prioritne zaočkujú vlastných nemocničných zamestnancov, ktorých záujem o očkovanie nemocnice už evidujú.

Online registrácia a požiadavka o očkovanie bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá. Cieľom Ministerstva zdravotníctva SR je postupne pokryť všetky okresy aj o ďalšie skupiny osôb vyzvané k očkovaniu podľa povolaní, rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovú širokú verejnosť nad 18 rokov podľa fáz, ako sú uvedené a schválené v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach SR.

Zoznam 25 vakcinačných centier na Slovensku:

1. UNB Ružinov

2. UNB Kramáre

3. UNB Petržalka

4. FN Nitra

5. FN FDR B. Bystrica

6. FN Košice

7. Nemocnica sv. Michala Bratislava

8. NsP Komárno

9. FN Trnava

10. NsP Skalica

11. FN Trenčín

12. NsP Bojnice/Prievidza

13. FN Žilina

14. UN Martin

15. NsP Ružomberok

16. NsP Lučenec

17. FN Poprad

18. NsP Prešov

19. NsP Humenné

20. NsP Michalovce

21. Sv. Michala Košice

22. NsP Rožňava

23. Nemocnica Agel Levice

24. NsP Sv. Jakuba Bardejov

25. Liptovská NsP Liptovský Mikuláš


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pre zdravotníkov sprístupnili formulár na očkovanie proti COVID-19 (2. 1. 2021)
 Švajčiarsky regulačný úrad pre lieky Swissmedic potvrdil správy, že v krajine zomrela 91-ročná osoba päť dní po zaočkovaní vakcínou proti ochoreniu COVID-19. (30. 12. 2020)
 Španielsko bude viesť evidenciu ľudí, ktorí odmietnu vakcínu proti COVID-19 (29. 12. 2020)
 Zverejnili príbalový leták k vakcíne od Pfizer a BioNTech. Obsahuje aj detailnejšie informácie o vedľajších účinkoch (29. 12. 2020)
 Babiš: Z fľaštičky chceme vyťažiť šesť, nielen päť dávok vakcíny (29. 12. 2020)
 Borrell: Rusko šíri dezinformácie, chce ľahšie predať ruskú vakcínu (28. 12. 2020)
 Babiš chce, aby bolo Česko zaočkované skôr než v septembri (27. 12. 2020)
 V UNB zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 počas prvého dňa 110 ľudí (27. 12. 2020)
 VIDEO: Medzi prvými zaočkovali v Košiciach Rudolfa Schustera (27. 12. 2020)
 Minister školstva chce prebiť hoaxy, ministri očkovanie vnímajú ako cestu na slobodu (27. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Falošná pozitivita na COVID-19 je problém. Inšpiruje sa štát stratégiou testovania v Trenčíne?
<< predchádzajúci článok
Zriaďovatelia materských škôl ich môžu od pondelka otvoriť

Od pondelka sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci. - diskusné fórum čitateľov