Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. decembra 2020

V UNB zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 počas prvého dňa 110 ľudíTermíny jednotlivých fáz sa podľa ministra Krajčího odvíjajú od dostupnosti vakcín.Zdieľať
V UNB zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 počas prvého dňa 110 ľudí

Počas prvého dňa očkovania proti ochoreniu COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) dostalo vakcínu 110 osôb, 90 z nich boli zdravotníci. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská.


Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO) uviedol, že prioritne sa očkujú lekári, sestričky a ďalší zdravotnícky personál, ktorý pracuje v tzv. covidových zónach.

„Štyri nemocnice v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a Nitre, ktoré disponujú zásobami z prvej dodávky necelých 10 000 kusov vakcín, budú tiež zabezpečovať distribúciu do ďalších nemocníc. Očkovať sa bude podľa harmonogramu a zoznamu, ktorý zostavujú jednotliví riaditelia nemocníc," dodal Krajčí.

Okrem zdravotníkov sa v bratislavskej UNB nechali zaočkovať aj predstavitelia štátu, ako prvá dostala vakcínu prezidentka SR Zuzana Čaputová, očkovanie majú za sebou tiež podpredsedovia parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) a Gábor Grendel (OĽANO) i viacerí členovia vlády. Zaočkovať sa dal i podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

V nedeľu sa na Slovensku oficiálne začalo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19, podobne ako v iných krajinách EÚ. Slovensko má nakontrahovaných 18 miliónov kusov vakcín, národná stratégia očkovania proti ochoreniu COVID-19 ráta s vakcináciou 3,3 milióna obyvateľov SR, postupne v štyroch fázach. V tej prvej budú očkovaní zdravotníci a pracovníci, ktorých výkon práce súvisí s poskytovaním zdravotnej či sociálnej starostlivosti, rovnako by mali byť medzi prvými zaočkovanými aj zamestnanci kritickej infraštruktúry a silových zložiek.

Termíny jednotlivých fáz sa podľa ministra Krajčího odvíjajú od dostupnosti vakcín. „Predpokladám, že v januári by sme mohli mať k dispozícii aspoň 150 000 vakcín, možno aj viac, ale situácia sa mení, nechcem predbiehať," uviedol v nedeľu na tlačovej konferencii.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 VIDEO: Medzi prvými zaočkovali v Košiciach Rudolfa Schustera (27. 12. 2020)
 Minister školstva chce prebiť hoaxy, ministri očkovanie vnímajú ako cestu na slobodu (27. 12. 2020)
 Fico: Želám si úspech očkovania, ale aj aby mali ľudia možnosť výberu (26. 12. 2020)
 Na Slovensku sa začalo očkovanie proti covidu-19. Ako prvý dostal vakcínu infektológ Vladimír Krčméry, potom nasledovali členovia konzília odborníkov. (26. 12. 2020)
 Video: Vo Fakultnej nemocnici Nitra zaočkovali prvého Slováka, profesora Krčméryho. (26. 12. 2020)
 Saudskoarabský korunný princ dostal dávku vakcíny proti koronavírusu (26. 12. 2020)
 Vladimír Krčméry bude prvým zaočkovaným Slovákom proti koronavírusu (25. 12. 2020)
 OČKOVAŤ SA BUDE V NEDEĽU: Začne sa zdravotníkmi v štyroch nemocniciach (25. 12. 2020)
 Už viac ako 500-tisíc spustení malo na Facebooku video Českej televízie o vakcíne proti koronavírusu. (24. 12. 2020)
 Novozvolený prezident Joe Biden sa nechal zaočkovať proti COVID-19 v priamom prenose (video) (22. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Babiš chce, aby bolo Česko zaočkované skôr než v septembri
<< predchádzajúci článok
Z lyžiarskeho strediska zmizli stovky Britov; mali byť v karanténe

V UNB zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 počas prvého dňa 110 ľudí - diskusné fórum čitateľov