Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. augusta 2020

Od roku 2006 zbankrotovalo na Slovensku viac ako 45-tisíc dlžníkovV júli zbankrotovalo 829 Slovákov. Ako vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF - Slovak Credit Bureau, v medziročnom porovnaní je to ...Zdieľať
bankrot peniaze 676x451 9.8.2020 (Webnoviny.sk) - V júli zbankrotovalo 829 Slovákov. Ako vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF - Slovak Credit Bureau, v medziročnom porovnaní je to pokles o takmer 48 %.


V júli minulého roka to bolo totiž 1 589 osobných bankrotov. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, keď v júni zbankrotovalo 816 dlžníkov, je to len mierny nárast, a to o 1,6 %.

Dlžníci bez trvalého bydliska


V štatistikách osobných bankrotov sa podľa vyjadrení spoločnosti pravidelne objavujú dlžníci bez trvalého bydliska. V júli ich bolo sto. Prihlásení sú na obecných alebo miestnych, resp. mestských úradoch.

Rovnako firma eviduje aj osobné bankroty dlžníkov s rodinnými väzbami, keď v júli bol osobný bankrot vyhlásený na 20 manželských párov a v štyroch prípadoch to bolo prepojenie rodič a dieťa.

Možnosť oddlženia už využilo 45 471 ľudí


Z dlhodobých štatistík spoločnosti vyplýva, že od roku 2006, keď na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca júla tohto roka možnosť oddlženia využilo už 45 471 Slovákov. Od začiatku januára do konca júla tohto roka to bolo 7299 ľudí.

Zároveň v júli 2020 súdy zrušili 1306 konkurzov, ktoré boli vyhlásené v predchádzajúcich obdobiach. Z nich 1 211 bolo zrušených pre nedostatok majetku dlžníka. To znamená, že dlžníci veriteľom nič nezaplatili. A 95 bolo po splnení konečného rozvrhu výťažku, keď veritelia získali aspoň časť z hodnoty svojich pohľadávok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Od roku 2006 zbankrotovalo na Slovensku viac ako 45-tisíc dlžníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Korčok vyjadril sústrasť pozostalým obetí požiaru v Bohumíne
<< predchádzajúci článok
Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov

Od roku 2006 zbankrotovalo na Slovensku viac ako 45-tisíc dlžníkov - diskusné fórum čitateľov