Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. januára 2021

Odmena za plošné testovanie nemá ohroziť pandemický rodičovský príspevokOdmena za činnosť pri plošnom testovaní nebude dôvodom na zánik nároku na pandemický rodičovský príspevok. Ak sa poberateľ tejto dávky zapojí do plošného testovania a dostane za to odmenu, nestratí nárok ...Zdieľať
09_mfn7608 1 676x451 19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Odmena za činnosť pri plošnom testovaní nebude dôvodom na zánik nároku na pandemický rodičovský príspevok. Ak sa poberateľ tejto dávky zapojí do plošného testovania a dostane za to odmenu, nestratí nárok na rodičovský príspevok. Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády, ktorý bol zaradený do programu 70. schôdze kabinetu, ktorá bude v stredu.


"Predložený návrh nariadenia bude mať pozitívny vplyv na manželstvo, rodičovstvo a rodinu z dôvodu jeho pozitívneho vplyvu na disponibilný príjem nízkopríjmových rodín," ozrejmilo ministerstvo práce ako predkladateľ návrhu.

Z dôvodu naliehavosti sa účinnosť nariadenia vlády SR navrhuje dňom vyhlásenia.

Okrem tohto návrhu má vláda v stredu prerokovať aj Národný plán širokopásmového pripojenia či Dlhodobú stratégiu obnovy fondu budov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Odmena za plošné testovanie nemá ohroziť pandemický rodičovský príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Arca Capital chce spolupracovať s americkými úradmi pri vyšetrovaní nekalej činnosti Pavla Krúpu
<< predchádzajúci článok
Hlas-SD rešpektuje odmietnutie od opozičných strán, z referenda nemôžu byť politické preteky

Odmena za plošné testovanie nemá ohroziť pandemický rodičovský príspevok - diskusné fórum čitateľov