Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2006

ODS odmieta menšinovú vládu s podporou ČSSDJedinou možnosťou, ako zostaviť vládu na druhý pokus je dohoda Občianskodemokratickej strany (ODS) a Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD). Uviedol to v piatok internetový spravodajský ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Jedinou možnosťou, ako zostaviť vládu na druhý pokus je dohoda Občianskodemokratickej strany (ODS) a Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD). Uviedol to v piatok internetový spravodajský portál aktualne.cz. Predseda ČSSD Jiří Paroubek verejne vyzval ODS na rokovanie, grémium občianskych demokratov však vylúčilo možnosť menšinovej vlády s podporou sociálnych demokratov. Situáciu komplikuje fakt, že ani v rámci ODS nepanuje názorová zhoda. Český minister financií Vlastimil Tlustý rozohral vlastnú hru, ktorá sa má skončiť dohodou s ČSSD a prípadne s ďalšími stranami o podpore menšinovej vlády ODS. Informoval o tom český internetový server idnes.cz. Vplyvný politik ODS sa totiž vo štvrtok stretol na pražskom Hrade s prezidentom Václavom Klausom a spolu prerokovali možný dátum predčasných parlamentných volieb. Hovorca Hradu odmietol stretnutie komentovať. Tlustý tvrdí, že majú s Klausom rovnaký názor a voľby by sa mohli konať v júni 2008. "Stretli sme sa asi na štvrť hodinku. On (prezident) mi povedal, že tento termín sa mu javí ako kompromis," citoval Tlustého idnes.cz.

Václav Klaus v stredu po druhýkrát poveril predsedu občianskych demokratov Mirka Topolánka zostavením ďalšej vlády. Prezident prvýkrát poveril Topolánka zostavením vlády 4. septembra. Vláda však rezignovala 11. októbra potom, ako jej parlament nevyslovil dôveru. Ak však ani ďalšia vláda nezíska dôveru parlamentu, nového premiéra vymenuje predseda poslaneckej snemovne, ktorým je v súčasnosti sociálny demokrat.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O koučingu s odborníkmi
<< predchádzajúci článok
Chávez obviňuje opozíciu zo snahy manipulovať voľby