Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2006

Chávez obviňuje opozíciu zo snahy manipulovať voľbyVenezuelský prezident Hugo Chávez obvinil svojich kritikov zo snahy vyvolať v krajine paniku pred decembrovými prezidentskými voľbami. Opozícia rozširuje prostredníctvom internetu, mobilných ...Zdieľať

CARACAS 10. novembra (WEBNOVINY) - Venezuelský prezident Hugo Chávez obvinil svojich kritikov zo snahy vyvolať v krajine paniku pred decembrovými prezidentskými voľbami. Opozícia rozširuje prostredníctvom internetu, mobilných telefónov a iných prostriedkov masovej komunikácie nepravdivé správy o hroziacom krachu finančného systému, povedal Chávez. Podľa venezuelského prezidenta opozícia tvrdí, že štátne aj súkromné banky zaznamenali veľké straty, majú problémy s likviditou a ľudom odporúča, aby urýchlene vybrali svoje vklady. Venezuelský finančný systém pritom nikdy nemal také pevné základy ako v súčasnosti, povedal Chávez.

Ľavicový venezuelský prezident Hugo Chávez, známy svojou ostrou kritikou Spojených štátov a prezidenta Busha, vyhlásil, že si je istý víťazstvom vo voľbách 3. decembra. Opozičné skupiny si podľa neho uvedomujú, že nemajú šancu uspieť a preto sa zo "zúfalstva" usilujú o vyvolanie chaosu, povedal Chávez.

Hlavný kandidát venezuelskej opozície na post prezidenta a stúpenec zlepšenia vzťahov s USA Manuel Rosales zaostáva v prieskumoch verejnej mienky za Chávezom o viac ako 10 percent.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ODS odmieta menšinovú vládu s podporou ČSSD
<< predchádzajúci článok
Izraelské útoky v Pásme Gazy budú pokračovať