Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2022

Odvolávanie Matoviča (naživo): Hlasovanie sa odkladalo, ale v utorok už poslanci rozhodnúPoslanci Národnej rady SR (NR SR) v utorok rozhodnú o osude ministra financií Igora Matoviča (Zdieľať
img_7985 676x451 4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v utorok rozhodnú o osude ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Hlasovanie je na programe o 11.00.


Naživo: Rokovanie parlamentu
Pôvodne mal parlament o odvolaní ministra financií hlasovať vo štvrtok 29. septembra. Dopoludnia to poslanci nestihli, pretože Matovič mal v pléne dlhý prejav, rečnil zhruba dve a pol hodiny.


Hlasovanie sa preto posunulo na 17:00, no keďže počas schôdze skolaboval poslanec hnutia OĽaNO Ján Kerekréti, prerušil predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) schôdzu do piatku 30. septembra a zároveň oznámil, že hlasovanie bude až v utorok 4. októbra.


„One man show“


Návrh na odvolanie šéfa rezortu financií iniciovalo hnutie Sloboda a Solidarita (SaS) a do parlamentu ho predložila skupina 32 poslancov. Okrem liberálov sa pod návrh podpísali poslanci Hlasu-SD a nezaradení poslanci Tomáš Valášek a Miroslav Kollár, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke strany Za ľudí.

V návrhu na vyslovenie nedôvery sa píše, že Matovič poníma výkon funkcie člena vlády a ministra financií ako „one man show" a priestor na násilné presadzovanie svojich často neodborných myšlienok. Poslanci uvádzajú „ústavné a zákonné dôvody" a tiež „politické dôvody" pre vyslovenie nedôvery Matovičovi.

Podľa nich minister financií ruinuje rozpočet Slovenskej republiky, vyčítajú mu napríklad rodinný balíček a jeho dopad na rozpočty samospráv, a tiež očkovaciu lotériu. V rámci politických dôvodov uvádzajú, že Matovičov spôsob komunikácie šíri napätie a rozdeľuje spoločnosť.
Zdroj: Webnoviny.sk - Odvolávanie Matoviča (naživo): Hlasovanie sa odkladalo, ale v utorok už poslanci rozhodnú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery. Využívajú ju tisíce ľudí v ťažkých životných situáciách
<< predchádzajúci článok
Na Lomnickom štíte je rekordne veľa snehu, ide o najvyššiu hodnotu na stanici od roku 1951