Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2022

Na Lomnickom štíte je rekordne veľa snehu, ide o najvyššiu hodnotu na stanici od roku 1951Na Lomnickom štíte je po chladnej a na zrážky bohatej druhej polovici septembra rekordne hrubá snehová pokrývka. Informoval o tomZdieľať
tatry 676x448 4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Na Lomnickom štíte je po chladnej a na zrážky bohatej druhej polovici septembra rekordne hrubá snehová pokrývka.


Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), podľa ktorého pozorovatelia ešte v pondelok ráno 3. októbra hlásili už 70 cm snehu. Ide podľa nich o vôbec najvyššiu hodnotu nielen pre daný deň, ale aj pre celú prvú polovicu októbra na tejto stanici podľa údajov od roku 1951.

Podľa meteorológov by zrážky mali výraznejšie ustávať počas utorka. „V stredu však očakávame výrazné oteplenie. Kým v utorok okolo poludnia bude na Lomnickom štíte okolo -6 stupňov Celzia, v stredu večer očakávajú až 10 stupňov Celzia. Vzduch bude suchý a bude veterno. Tieto podmienky tak spôsobia výrazný úbytok snehovej pokrývky,“ avizoval na sociálnej sieti SHMÚ.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Lomnickom štíte je rekordne veľa snehu, ide o najvyššiu hodnotu na stanici od roku 1951 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odvolávanie Matoviča (naživo): Hlasovanie sa odkladalo, ale v utorok už poslanci rozhodnú
<< predchádzajúci článok
Matovič v statuse poprel, že prirovnal liberálnych novinárov k Hitlerovým novinárom