Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2023

OĽaNO sa nemieni zúčastňovať Ficových politických tančekov, ide vraj o pokus dostať políciu naspäť pod mafiuHnutie OĽaNO a priatelia sa nemieni zúčastňovať politických tančekov predsedu strany Smer-sociálna ...Zdieľať
michal sipos igor matovic 676x451 21.7.2023 (SITA.sk) - Hnutie OĽaNO a priatelia sa nemieni zúčastňovať politických tančekov predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica. V stanovisku obyčajných ľudí to uviedol predseda ich poslaneckého klubu Michal Šipoš. Doplnil, že z toho dôvodu sa poslanci hnutia neprezentovali na piatkových mimoriadnych parlamentných schôdzach.

Mimoriadna schôdza ako Ficova kampaň


Peniaze určené na kompenzácie nárastu cien energií pre samosprávy boli vyčlenené v rozpočte a poverený premiér Ľudovít Ódor deklaroval vyriešenie problému v druhej polovici augusta. Navrhované uznesenie mimoriadnej schôdze navyše nemá absolútne žiadny právny charakter a vládu k ničomu nezaväzuje. Je to len súčasť kampane Roberta Fica a tých, ktorí s ním spolupracujú," uviedol Šipoš k jednej z mimoriadnych schôdzí. Jej zvolávanie označil za vykopávanie otvorených dverí a politické divadlo.

Mimoriadna schôdza o snahe odvolať policajného prezidenta je ešte absurdnejším divadlom a pokusom o návrat do čias korupčného systému 'našich ľudí', kde polícia bola v područí mafie," skonštatoval Šipoš a doplnil, že OĽaNO a priatelia s nezaprezentovali ani na tejto schôdzi, lebo takéto snahy odmietajú.

Podpora vedeniu polície


„Zároveň vyjadrujeme podporu vedeniu polície a spravíme všetko pre to, aby o slobodu vo vyšetrovaní polícia už nikdy neprišla," uviedol Šipoš.

Podľa Šipoša stále platí, že ak bude niektorí z ministrov potrebovať schválenie legislatívy dôležitej pre ľudí, ich hnutie je pripravené zúčastniť sa na mimoriadnej schôdzi.


Zdroj: SITA.sk - OĽaNO sa nemieni zúčastňovať Ficových politických tančekov, ide vraj o pokus dostať políciu naspäť pod mafiu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič kamióna zrazil na D1 cestárov, diaľnicu aj príjazdové cesty uzavreli (foto)
<< predchádzajúci článok
Okupanti nútia obyvateľov Chersonskej oblasti prijať pasy Ruskej federácie, hrozia im deportáciou