Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2023

OĽaNO v parlamente neuspelo, mimoriadna schôdza sa posúva (video)Poslanci Národnej rady SR v pondelok neotvorili mimoriadnu 93. parlamentnú schôdzu, prvýkrát sa prezentovalo 70 poslancov a o pol hodinu neskôr len 68. Na to, aby bol ...Zdieľať
igor matovic rokovanie parlamentu mimoriadna schodza 676x451 29.5.2023 (SITA.sk) -Poslanci Národnej rady SR v pondelok neotvorili mimoriadnu 93. parlamentnú schôdzu, prvýkrát sa prezentovalo 70 poslancov a o pol hodinu neskôr len 68. Na to, aby bol parlament uznášaniaschopný, treba nadpolovičnú väčšinu, čiže 76 poslancov. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) odložil mimoriadnu schôdzu na utorok o 9:00.

Mimoriadnu schôdzu zvolal Kollár na návrh hnutia OĽaNO a priatelia s návrhom programu, ktorý obsahuje len nedorokované vládne návrhy a body hnutia OĽaNO. Vo vyjadrení pre médiá to uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Líder hnutia Igor Matovič uviedol, že tri návrhy sú vládne, sú prerokované a pôjde len o hlasovanie. Ďalších približne 40 návrhov je z dielne OĽaNO, pričom väčšina z nich je prerokovaná.

Mimoriadna 92. schôdza parlamentu sa v pondelok od 9:00 neuskutočnila, keďže poslanci za hnutie OĽaNO a priatelia svoj pôvodný návrh stiahli. V ňom požadovali prerokovať zvyšné body z programu 90. riadnej parlamentnej schôdze.
Zdroj: SITA.sk - OĽaNO v parlamente neuspelo, mimoriadna schôdza sa posúva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH posilní František Mikloško, v politike má vraj stále čo povedať (video)
<< predchádzajúci článok
Absolventi škôl by nemali zabudnúť na svoje povinnosti voči zdravotnej poisťovni