Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2018

Opatrenia sociálnych demokratov pomáhajú ľuďom i ekonomike, tvrdí FicoSlovensku sa darí, ekonomika je na vzostupe. Ľuďom treba preto ponúkať opatrenia, ktoré zvyšujú ich životnú úroveň. V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to ...Zdieľať
Robert Fico Foto: Tablet.TV
Bratislava 16. septembra (TASR) - Slovensku sa darí, ekonomika je na vzostupe. Ľuďom treba preto ponúkať opatrenia, ktoré zvyšujú ich životnú úroveň. V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to vyhlásil predseda Smeru-SD a poslanec Národnej rady SR Robert Fico. Opatrenia, ktoré presadzujú sociálni demokrati, podľa neho pomáhajú ľuďom, ekonomike aj štátu. Fico tiež potvrdil, že nechce kandidovať v prezidentských voľbách.


Ako príklad opatrení uviedol poukazy rodinám v sume 150 eur na lyžiarske zájazdy a školy v prírode. Tvrdí, že pomohli rodičom aj malým hotelom a penziónom. Podobný efekt mali mať vlaky zadarmo, ktoré využíva podľa Fica 1,2 milióna ľudí, stúpa aj počet platiacich cestujúcich a súčasne klesá strata železníc. V tejto súvislosti predseda Smeru-SD zareagoval na opozíciu, ktorá hovorí o možnom rušení podobných opatrení. "Pravica vždy len hovorí, ale keď príde na lámanie chleba, tak tým ľuďom nikdy nič nedá," poznamenal.

Pokiaľ ide o obedy zadarmo pre posledný ročník predškolského vzdelávania a základné školy, Fico poukazuje na to, že sú bežné aj v iných, napríklad severských krajinách. "Ak sa toto opatrenie osvedčí, budeme mať záujem ho rozšíriť aj na žiakov stredných škôl," zdôraznil predseda Smeru-SD, podľa ktorého sa bude k 1. januáru 2019 opatrenie týkať približne 510.000 žiakov. Vyžiadať si to má okolo 100 miliónov eur. Smer-SD podľa svojho predsedu pripravuje aj ďalšie opatrenia ako zdvojnásobenie vianočných príspevkov pre dôchodcov či "áčkových” liečebných poukazov.

V prípade zastropovania dôchodkov Fico preferuje, aby zásadné zmeny boli prijímané ústavnou väčšinou, pričom Smer-SD presadzuje na odchod do dôchodku vek 64 rokov. Chce zagarantovať udržateľnosť dôchodkového zabezpečenia a aby ľudia odchádzali do dôchodku vo veku, keď si dôchodok ešte budú môcť užiť.

Čo sa týka prezidentských volieb, Smer-SD vie, ktorí sú jeho kandidáti, ale nechce ich "vystaviť lynčovaniu v médiách". Fico kandidovať nebude. "Mojou úlohou ako predsedu strany je v plnej miere podporovať predsedu vlády, vytvárať s ním silný tandem, zabezpečovať sociálno-demokratické politiky a urobiť všetko preto, aby bola strana dobre pripravená na parlamentné voľby, či už budú v roku 2019, alebo 2020,” uzavrel Fico.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínčan dobodal Izraelčana na smrť na západnom brehu Jordánu
<< predchádzajúci článok
V Sýrii sú prvé komunálne voľby od roku 2011

Opatrenia sociálnych demokratov pomáhajú ľuďom i ekonomike, tvrdí Fico - diskusné fórum čitateľov