Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2024

Opatrenia v rámci „lex atentát“ vyzerajú, ako by mal Fico skončiť vo funkcii, kritizuje KolíkováMnohé opatrenia schválené vládou známe ako „lex atentát" sa netýkajú zlepšenia bezpečnostnej situácie, ale vyzerajú, ako by mal predseda vládyZdieľať
657089875fec2663196564 676x451 12.6.2024 (SITA.sk) - Mnohé opatrenia schválené vládou známe ako „lex atentát" sa netýkajú zlepšenia bezpečnostnej situácie, ale vyzerajú, ako by mal predseda vlády Robert Fico skončiť vo funkcii.


Skonštatovala to na tlačovej besede opozičná poslankyňa Mária Kolíková s poukazom na to, že opatrenia sa týkajú doživotnej renty pre vyslúžilých predsedov vlády, ako aj ochrany osôb po ukončení výkonu ich funkcie.

Končí premiér vo funkcii?


„Keď to má ísť takto rýchlo, znamená to, že premiér končí vo funkcii?," spýtala sa Kolíková. Doplnila, že ak je to naozaj tak, ide o vážnu správu.

„Lebo ak to tak nie je, tak nie je predsa žiadny dôvod sa hnať s touto právnou úpravou," povedala Kolíkova s tým, že premiér má dnes vysokú úroveň ochrany.

Opatrenia na zlepšenie situácie na Slovensku


„A k tomu vôbec nie je potrebná táto právna úprava. Rovnako nie je potrebné sa teraz v rýchlosti rozprávať o tom, že je potrebná doživotná renta. Doživotná renta nám nikomu nezvýši bezpečnosť," dodala Kolíková.

Vláda v stredu schválila Návrh zákona o niektorých opatreniach na zlepšenie bezpečnostnej situácie v SR („lex atentát"). Ten mimo iného zavádza napríklad právo doživotnej renty pre vyslúžilých premiérov a šéfov parlamentu, pokiaľ budú vo funkcii dve velebné obdobia.


Zdroj: SITA.sk - Opatrenia v rámci „lex atentát“ vyzerajú, ako by mal Fico skončiť vo funkcii, kritizuje Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poradovníky na mieste v zariadení sociálnych služieb by mali byť verejné, podľa progresívcov to povedie k zjednoteniu systému
<< predchádzajúci článok
Danko: Nepochybujem o tom, že rekreačné poukazy zachraňujú slovenský cestovný ruch