Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2012

Opatrenia vlády sú podľa Miškova pre podnikateľov likvidačnéBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) – Viaceré opatrenia vlády Roberta Fica voči podnikateľom sú podľa šéfa poslaneckého klubu SaS a bývalého ministra hospodárstva Juraja Miškova likvidačné. Miškov kriticky vníma ...Zdieľať
juraj miskov BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) – Viaceré opatrenia vlády Roberta Fica voči podnikateľom sú podľa šéfa poslaneckého klubu SaS a bývalého ministra hospodárstva Juraja Miškova likvidačné.


Miškov kriticky vníma najmä posledné opatrenia Ficovho kabinetu, na základe ktorých musia začínajúci podnikatelia platiť štátu vysoké finančné zábezpeky.

Podľa Miškova tým navyše nepriamo dochádza k rušeniu pracovných miest a zvyšovaniu nezamestnanosti. „Vláda Roberta Fica si urobila zo slušných začínajúcich podnikateľov triedneho nepriateľa. Ak by som ako začínajúci podnikateľ dostal pred 20-timi rokmi pri zakladaní spoločnosti od štátu podmienku zloženia finančnej zábezpeky vo výške 5-tisíc eur nikdy by som nemohol začať podnikať a vybudovať úspešnú firmu,“ vysvetlil Miškov.

Vláda podľa Miškova podnikateľov demotivuje a núti ich rušiť pracovné miesta, čím sa v konečnom dôsledku zvyšuje nezamestnanosť. „To je to posledné, čo momentálne Slovensko potrebuje,“ povedal pre agentúru SITA šéf poslaneckého klubu SaS. Aj preto inicioval v parlamente novelu zákona o účtovníctve. Ak v snemovni prejde, podľa Miškova sa bude ľahšie dýchať až dvom tretinám začínajúcich podnikateľov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útok v Bengází spáchali teroristi, tvrdí bývalý šéf CIA
<< predchádzajúci článok
Najbohatší Ukrajinec stratové košické oceliarne ešte nekúpil

Opatrenia vlády sú podľa Miškova pre podnikateľov likvidačné - diskusné fórum čitateľov