Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. apríla 2020

Opatrenia vlády sú podľa Únie Rómov prehnané a unáhlené, situácia v osadách vraj nie je taká kritickáOpatrenia vlády SR sú prehnané. Situácia v rómskych osadách nie je taká kritická, ako o nej hovorí premiér Igor Matovič (OĽaNO). Uvádza to v stanovisku Únia ...Zdieľať
dsc1735 676x448 11.4.2020  - Opatrenia vlády SR sú prehnané. Situácia v rómskych osadách nie je taká kritická, ako o nej hovorí premiér Igor Matovič (OĽaNO). Uvádza to v stanovisku Únia Rómov, ktorá ho poskytla agentúre SITA.


„Obraciame sa týmto na rómskych poslancov v Národnej rade SR a to menovite Jarmilu Vaňovú, Petra Polláka mladšieho a Jána Heráka, na europoslanca Petra Polláka (všetci OĽaNO, pozn. SITA) a splnomocnenkyňu vlády pre rómske komunity Andreu Bučkovú, aby okamžite začali riešiť vzniknutú situáciu v lokalitách, ktoré sa ocitli v karanténe,“ uvádza únia.

Opatrenia vlády sú prehnané a unáhlené


Podľa stanoviska sú opatrenia vlády v osadách unáhlené.

„Toto opatrenie vlády je unáhlené a prehnané, nakoľko tvrdenia predsedu vlády Igora Matoviča o obrovskom infikovaní osád vírusom Covid-19 sa nepotvrdili ani na základe testovania v daných osadách. Identifikovali 31 pozitívnych z viac ako 6 900 obyvateľov, čo je veľmi malé číslo na to, aby boli v karanténe celé osady. Pri takejto matematike by museli byt v karanténe aj iné mestá a obce na Slovensku, ale tomu tak nie je. Sme svedkami selektívneho a diskriminačného prístupu k marginalizovaným rómskym komunitám zo strany vlády SR,“ píše sa v stanovisku.

Poplašné správy o kritickej situácii


Únia Rómov sa domnieva, že Matovič spoločne s Pollákom šírili poplašné správy o kritickej situácii v osadách. Igor Matovič a Peter Pollák niekoľko dní šírili poplašné informácie o zamorení osád vírusom ale pravda je iná.

„Táto téma sa stala pre nich asi len marketingom a mediálnym PR, aby možno odviedli pozornosť od podstatných tém a nebolo vidno, že neriešia ozajstné krízové problémy v dnešnej dobe. Odmietame byť stále prezentovaní ako nezodpovední šíritelia vírusu, pravda taká nie je,“ uvádza dokument.


Zdroj: Webnoviny.sk - Opatrenia vlády sú podľa Únie Rómov prehnané a unáhlené, situácia v osadách vraj nie je taká kritická © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po ťažkej chorobe zomrel zakladajúci člen strany Most-Híd a bývalý poslanec Péter Vörös
<< predchádzajúci článok
Klauni s červenými nosmi nemôžu v čase koronakrízy navštevovať chorých, rozosmievajú ich preto cez internet

Opatrenia vlády sú podľa Únie Rómov prehnané a unáhlené, situácia v osadách vraj nie je taká kritická - diskusné fórum čitateľov