Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. marca 2022

Opera SND na festivale v PraheSúbor Opery Slovenského národného divadla vycestuje cez víkend do Prahy. Na 15. ročníku Festivalu hudobného divadla OPERA 2022 uvedie naša prvá operná scéna inscenáciu Verdiho La ...Zdieľať
la traviata_ adriana kucerova violetta valery pavol brslik alfredo germont 676x450 11.3.2022  - Súbor Opery Slovenského národného divadla vycestuje cez víkend do Prahy. Na 15. ročníku Festivalu hudobného divadla OPERA 2022 uvedie naša prvá operná scéna inscenáciu Verdiho La traviaty, ktorá je v atraktívnej koncepcii talianského režiséra Roberta Catalana novinkou v repertoári aktuálnej divadenej sezóny (premiéra v októbri 2021).


V nedeľu 13. marca 2022 v rámci festivalu v Štátnej opere v Prahe bude pod taktovkou Roberta Jindru účinkovať exkluzívne obsadenie. V troch hlavných postávách sa predstavia Adriana Kučerová, Pavol Bršlík a Daniel Luis de Vicente.

15. ročník Festivalu hudobného divadla OPERA 2022 sa koná od 16. januára do 29. marca 2022. Tradične poskytuje priestor najlepším inscenáciám z celej Českej republiky zo stálych, kamenných divadelných scén, tento rok sa však festivalový program rozšíri aj o produkcie z nezávislých operných divadelných sietí.

Festival hudobného divadla OPERA vznikol v roku 1993 ako bienále a tradične ho usporadúva Jednota hudebního divadla, hlavným partnerom festivalu je Národné divadlo Praha. Od roku 2015 sa na festivale zúčastňujú aj operné súbory zo Slovenska pripomínajúc tak, že české a slovenské divadlo patrí do společného divadelného kontextu reflektujúc významné profesionálne umelecké i kolegiálne väzby.

Opera SND hosťovala na festivale v roku 2015 s Pucciniho Bohémou (režisér Peter Konwitschny) a v roku 2017 opäť s Puccinim a jeho Triptychom (réžia Roman Polák).

Informačný servis   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O ceny festivalu Nová dráma/New Drama 2022 zabojuje deväť inscenácií
<< predchádzajúci článok
Mafiánske krimi nabité čiernym humorom. Sústreď sa na vraždu