Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. februára 2020

Operácia v sýrskom Idlibe je len otázkou času, uviedol to turecký prezident ErdoganJe "len otázkou času", než Turecko spustí operáciu s cieľom zastaviť útoky sýrskej armády v provincii Idlib, ktorá je v rukách povstalcov. Uviedol to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.Zdieľať
turkey_russia_syria_07146 e0c64fe35448488cb2aa7a3a513a4709 676x397 19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Je "len otázkou času", než Turecko spustí operáciu s cieľom zastaviť útoky sýrskej armády v provincii Idlib, ktorá je v rukách povstalcov. Uviedol to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.


V najnovšom prejave varoval, že je odhodlaný premeniť pohraničnú oblasť na bezpečné miesto pre Sýriu i turecký ľud, a to "za každú cenu".

Ofenzíva vyhnala z domovov tisícky civilistov


Sýrska vláda a jeho hlavný spojenec Rusko odmietli požiadavku na stiahnutie sa za líniu dohodnutú v rámci prímeria v roku 2018. Ich ofenzíva od 1. decembra vyhnala z domovov už približne 900-tisíc civilistov.

Stovky ďalších odvtedy zahynuli, pričom prevažná väčšina sa stala obeťami útokov sýrskych vládnych síl a ich spojencov, uviedla Organizácia Spojených národov. Malé deti v dôsledku konfliktu tiež umierajú od zimy.

Ľudia sa snažia dostať do bezpečia


"Násilnosti sa približujú k husto zaľudneným oblastiam. Ľudia utekajú v mrazivých teplotách, aby sa dostali do bezpečia, čo je čoraz obtiažnejšie," povedal v pondelok v tejto súvislosti novinárom hovorca generálneho tajomníka OSN Stéphane Dujarric.


Zdroj: Webnoviny.sk - Operácia v sýrskom Idlibe je len otázkou času, uviedol to turecký prezident Erdogan © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volkswagen získal investičnú pomoc v miliónoch eur, podporí svoj závod v Martine
<< predchádzajúci článok
Zahraničné firmy presúvajú svoje kancelárie do Holandska, môže za to brexit

Operácia v sýrskom Idlibe je len otázkou času, uviedol to turecký prezident Erdogan - diskusné fórum čitateľov