Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. februára 2020

Zahraničné firmy presúvajú svoje kancelárie do Holandska, môže za to brexit


Tagy: Brexit

Pokračujúca neistota v súvislosti s následkami brexitu núti čoraz viac zahraničných firiem zriaďovať si kancelárie v Holandsku. Uviedla to v stredu Holandská agentúra pre zahraničné investície. Od ...Zdieľať
brexit 676x451 19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Pokračujúca neistota v súvislosti s následkami brexitu núti čoraz viac zahraničných firiem zriaďovať si kancelárie v Holandsku. Uviedla to v stredu Holandská agentúra pre zahraničné investície. Od referenda z roku 2016 o odchode Británie z EÚ si kancelárie v Holandsku zriadilo 140 firiem, pričom 78 presunulo svoju činnosť v minulom roku, konštatovala agentúra.


Neistota firiem podľa nej rastie vzhľadom na nezodpovedanú otázku o budúcich obchodných vzťahoch Británie s úniou. Londýn a Brusel majú dohodu o budúcich vzťahoch uzavrieť do konca roka.

Holandská agentúra pre zahraničné investície informovala, že rokuje s približne 425 firmami, ktoré uvažujú o presune alebo expanzii pôsobenia v Holandsku v dôsledku brexitu. Ide o firmy z Británie, ale aj zo Severnej a Južnej Ameriky a Ázie, ktoré po brexite prehodnocujú svoje pôsobenie v Európe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zahraničné firmy presúvajú svoje kancelárie do Holandska, môže za to brexit © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Brexit
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Operácia v sýrskom Idlibe je len otázkou času, uviedol to turecký prezident Erdogan
<< predchádzajúci článok
Opitá vodička Hondy narazila do dopravnej značky, policajti jej namerali viac ako dve promile (foto)

Zahraničné firmy presúvajú svoje kancelárie do Holandska, môže za to brexit - diskusné fórum čitateľov