Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Opozícia: Analýzy o národnom leteckom dopravcovi sú plytvaním financiíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 11. septembra (TASR) – Analýzy zaoberajúce sa národným leteckým dopravcom sú plytvaním financií. Myslia si to opozičná SaS a hnutie OĽaNO, ktoré podľa vlastných slov na neopodstatnenosť tohto projektu upozorňovali.


Liberáli skonštatovali, že zaoberanie sa zriadením národného leteckého dopravcu vnímali od začiatku ako stratu času a mrhanie financiami. "Už pred pol rokom sme upozorňovali vládu a verejnosť na to, že zriadenie národného leteckého dopravcu je dopredu odsúdené na zánik. Tiež sme varovali, že vypracovanie analýz za 57.000 eur je vyhadzovanie peňazí von oknom. Ešte skôr než sa akákoľvek analýza začala robiť, bolo jasné, ako to celé dopadne," poznamenal poslanec za SaS Miroslav Ivan s tým, že peniaze za analýzu by mali byť zosobnené.

OĽaNO označilo národného leteckého aj vodného dopravcu za "ekonomický nezmysel". Poslanec hnutia Ján Marosz tvrdí, že vláda by sa mala najskôr postarať o "kolabujúcu" železničnú dopravu a až potom pracovať na nových projektoch.

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) pred stredajším rokovaním vlády uviedol, že projekt národného leteckého prepravcu je stratový projekt. Vyhlásil to základe analýzy, ktorú dal vypracovať. "Analýza ukázala, že to nie je vhodný projekt, preto to do vlády predkladať nebudem," povedal minister s tým, že čísla, ktoré z analýzy vzišli, sú pre neho zaväzujúce.

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko v tejto súvislosti poznamenal, že sa tejto myšlienky nevzdáva. Napriek tomu v súčasnej situácii tento zámer nechcel siliť. Slovensko však podľa neho potrebuje aspoň vnútroštátnu leteckú linku medzi Košicami, Popradom a Bratislavou. A to preto, aby bolo schopné udržať tieto letiská v prevádzke.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansko chce od Únie zvláštny štatút pre chudobný juh
<< predchádzajúci článok
ŽSR budú modernizovať niektoré úseky v Trnavskom kraji