Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2023

Opozícia má jalové reči a Taraba nevidí dôvod odvolávať ministra vnútra EštokaMatúš Šutaj Eštok je veľmi dobrý minister vnútra a nie je najmenší dôvod ho odvolávať. V diskusnej relácii V politike spravodajskejZdieľať
estok 676x451 26.11.2023 (SITA.sk) - Matúš Šutaj Eštok je veľmi dobrý minister vnútra a nie je najmenší dôvod ho odvolávať. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to skonštatoval vicepremiér a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS). Argumenty opozície na odvolanie ministra pritom označil za jalové reči.

O porušení rozhodne súd


„Pán minister vnútra neporušil absolútne žiaden zákon. To, či porušil zákon rozhodne súd," zdôraznil Taraba s tým, že rozhodnutia prvostupňového súdu v otázke policajtov, postavených ministrom vnútra mimo službu nie sú finálne.

Šéfka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková v tejto súvislosti pripomenula, že opozícia sa počas mimoriadnej schôdze na vyslovenie nedôvery Šutajovi Eštokovi ešte nedostala k slovu.

Zlyhania ministra vnútra


„My to pokladáme za obštrukciu," skonštatovala. Zároveň povedala, že zlyhania ministra vnútra sa netýkajú len vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu a ich postavenia mimo službu.

„Aby sa minister vyhrážal sudcovi disciplinárnym konaním - podľa mňa v civilizovanej krajine - je to neprípustné," doplnila Holečková s tým, že kdekoľvek v inde v Európe by minister po takomto akte odstúpil sám.


Zdroj: SITA.sk - Opozícia má jalové reči a Taraba nevidí dôvod odvolávať ministra vnútra Eštoka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Príde novembrová zima, aká tu už dlho nebola
<< predchádzajúci článok
SNS vedie debaty o postavení vlastného kandidáta v prezidentských voľbách, tvrdí Taraba