Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2022

Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje ŠimečkaJe potrebné si uvedomiť, že pri maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi nejde iba o šál s mapou veľkého Uhorska. „Maďarský premiér nie je nejaký ...Zdieľať
c1a5771 676x451 24.11.2022 (Webnoviny.sk) - Je potrebné si uvedomiť, že pri maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi nejde iba o šál s mapou veľkého Uhorska.


Maďarský premiér nie je nejaký neškodný provokatér, ale politik, ktorý systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe,“ uviedol na sociálnej sieti Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Orbán sa totiž tento týždeň objavil na futbalovom zápase so šálom, na ktorom bola zobrazená mapa veľkého Uhorska. Šimečka súčasne ocenil úsmevné gesto premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorý vo štvrtok na summite premiérov krajín Vyšehradskej štvorky v Košiciach daroval Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom.

Šimečka však zhodnotil, že Slovensko a ostatné členské štáty Európskej únie budú stáť pred rozhodnutím, či Maďarsku uvoľnia miliardy z eurofondov. „Je zjavné, že Orbán ich rozdáva svojim oligarchom, aby si udržal moc. To bude aj rozhodujúca skúška pre Hegerovu vládu, aby sa postavila na stranu právneho štátu a európskych hodnôt," uzavrel Šimečka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje Šimečka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tesco pokračuje v raste, otvára dve nové predajne
<< predchádzajúci článok
Európska únia pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku, oznámila von der Leyenová