Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. novembra 2022

Európska únia pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku, oznámila von der LeyenováEurópska únia (EÚ) pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku v reakcii na útoky Moskvy na Ukrajine. Uviedla to predsedníčkaZdieľať
russia_ukraine_war_06593 724372866ed94603baa6400ca6b74954 676x451 24.11.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku v reakcii na útoky Moskvy na Ukrajine. Uviedla to predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová počas návštevy Fínska.„Tvrdo pracujeme na tom, aby sme zasiahli Rusko tam, kde to bolí, aby sme ešte viac otupili jeho kapacitu viesť vojnu na Ukrajine. Môžem dnes oznámiť, že pracujeme plnou rýchlosťou na deviatom balíku sankcií," povedala šéfa EK.


„A verím, že veľmi skoro schválime globálny cenový strop na ruskú ropu spolu s G7 a ďalšími veľkými partnermi. Nebudeme oddychovať, kým Ukrajina nezvíťazí nad Putinom a jeho nezákonnou a barbarskou vojnou," uviedla Ursula von der Leyenová. Informuje o tom web The Guardian.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku, oznámila von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje Šimečka
<< predchádzajúci článok
Brusel odklepol Program Slovensko, môžeme začať využívať takmer 13 miliárd eur z nových eurofondov (video)