Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. augusta 2019

Organizátori Bratislavských jazzových dní aj tento rok hľadajú talentyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 27. augusta (TASR) - Šancu zahrať si na 45. ročníku Bratislavských jazzových dní dostanú mladí slovenskí hudobníci aj tento rok. Kapely a hudobné projekty sa môžu organizátorom hlásiť do 26. septembra. TASR informovala PR manažérka Silvia Turnerová.


Organizátori žánrové hranice nekladú, dôležité je, aby to muzikanti s hudbou mysleli vážne. „Každoročne na jazzákoch koncertuje viacero výborných slovenských kapiel či projektov. Aj tento rok hľadáme kapely, ktoré na hudobnej scéne nie sú dlho, ale hudba ich baví, majú nápady a je radosť počúvať ich koncert,“ uviedol pre médiá organizátor festivalu Pavel Daněk.

Z prihlásených kapiel budú vybratí finalisti, tí si zahrajú na tohtoročných Bratislavských jazzových dňoch Slovenská sporiteľňa, ktoré sa budú konať od 25. do 27. októbra. Víťaz, ktorého vyberú fanúšikovia hlasovaním, má istý koncert na hlavnom pódiu Bratislavských jazzových dní 2020. Víťazom minuloročnej súťaže je projekt Tibor Feledi Quintet, ich koncert si fanúšikovia budú môcť užiť 25. októbra.

Zoznam víťazov predchádzajúcich ročníkov je pestrý: The Illusions Trio (2010), FAT breakFAST (2011), Martin Uherek Quartet (2012), Maringotka (2013), Groove Hub (2014), Cha Bud! (2015), Ľudové mladistvá (2016), Carpet Cabinet (2017) a Tibor Feledi Quintet (2018).

Kapely, ktoré sa chcú zúčastniť súťaže a mať šancu zaradiť sa do zoznamu víťazov sa môžu prihlásiť do 26. septembra. Svoje sklady, spolu s krátkou biografiou a fotkou je potrebné zaslať na rockpop@rockpop.sk alebo poštou na Rock Pop Bratislava, P. O. Box 55, 814 99 Bratislava.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na zvukovej grafike Rádia Slovensko sa podieľal i symfonický orchester
<< predchádzajúci článok
Zomrela módna návrhárka Isabel Toledová, ktorej šaty nosila aj Obamová

Organizátori Bratislavských jazzových dní aj tento rok hľadajú talenty - diskusné fórum čitateľov