Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

04. októbra 2019

Orol Victor bude nakrúcať topenie ľadovcov, kameru mu pripevnia na chrbát medzi krídlaNetradičnú filmársku techniku zvolili pre svoje plánované dokumentárne filmy predstavitelia mimovládnej organizácie zameranej na monitorovanie topenia ľadovcov v Alpách. Alpské ľadovce má pre ...Zdieľať
dsc_7958 676x488 4.10.2019 - Netradičnú filmársku techniku zvolili pre svoje plánované dokumentárne filmy predstavitelia mimovládnej organizácie zameranej na monitorovanie topenia ľadovcov v Alpách.


Alpské ľadovce má pre filmové výstupy nadácie nakrúcať z výšky orol Victor, ktorý bude mať kameru pripevnenú na chrbte medzi krídlami.

Nadácia Orlie krídla, ktorá za týmto nápadom stojí, však vo štvrtok informovala, že musela zrušiť všetkých päť orlích letov plánovaných na tento týždeň, a Victor pravdepodobne nevzlietne nad alpské masívy a údolia ani budúci týždeň.

Dôvodom je nepriaznivé počasie, ktoré má sprevádzať extrémne silný vietor a ktoré má nad francúzskymi Alpami panovať najmenej do budúceho týždňa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Orol Victor bude nakrúcať topenie ľadovcov, kameru mu pripevnia na chrbát medzi krídla © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ponitrianske múzeum v Nitre predstaví kolekciu textilných dezénov
<< predchádzajúci článok
Udelili slovenských technologických Oskarov

Orol Victor bude nakrúcať topenie ľadovcov, kameru mu pripevnia na chrbát medzi krídla - diskusné fórum čitateľov