Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

30. augusta 2020

Osamelý tučniak v ZOO rád pozerá detskú rozprávku aj dokumenty o tučniakoch (video)V zoo v austrálskom Perthe sa starajú o tučniaka skalného, ktorý v rámci rehabilitácie rád pozerá detský animovaný seriál Pingu. Jeho hlavným hrdinom je tučniak. Podľa zástupcov zoo sa Pierre ...Zdieľať
tucniak 676x417 30.8.2020  - V zoo v austrálskom Perthe sa starajú o tučniaka skalného, ktorý v rámci rehabilitácie rád pozerá detský animovaný seriál Pingu. Jeho hlavným hrdinom je tučniak.


Podľa zástupcov zoo sa Pierre vydal na cestu z ostrovov v Indickom alebo Atlantickom oceáne a dostal sa na pobrežie juhozápadnej Austrálie. Má problémy s perím a nemôže sa vrátiť do vody.

Pierre rád sleduje aj dokumenty


Jeho ošetrovatelia mu premietajú na iPade rôzne programy, no najobľúbenejším je práve spomínaný seriál.

Takisto má rád dokumenty o tučniakoch skalnatých, ktorých sleduje aj vďaka live streamu z americkej Kansas City Zoo a zoo v škótskom Edinburghu.

ZOO chce nájsť tučniakovi nový domov


Jeho domovská zoo spolupracuje so zahraničnými kolegami a chcú mu nájsť nové miesto na zotavenie a nájdenie si nových priateľov spomedzi tučniakov skalných.

Podľa Perth Zoo patrí tento druh medzi najvzácnejšie tučniaky na svete. Na Zemi žije zhruba 240 300 rozmnožujúcich sa párov tučniakov skalných.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Osamelý tučniak v ZOO rád pozerá detskú rozprávku aj dokumenty o tučniakoch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenka roka 2020: Absolútnou Slovenkou roka je herečka Kamila Magálová
<< predchádzajúci článok
Mimoriadne zriedkavý objav v Patagónii, vedci našli zachované embryo dinosaura sauropoda

Osamelý tučniak v ZOO rád pozerá detskú rozprávku aj dokumenty o tučniakoch (video) - diskusné fórum čitateľov