Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2007

Otvorenie novej budovy SND budú sprevádzať aj viaceré výstavyOtvorenie novej budovy Slovenského národného divadla (SND), ktoré sa uskutoční dnes, bude sprevádzať aj rad výstav. Prví návštevníci divadla, ktorí sa zúčastnia na galavečere pri ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Otvorenie novej budovy Slovenského národného divadla (SND), ktoré sa uskutoční dnes, bude sprevádzať aj rad výstav. Prví návštevníci divadla, ktorí sa zúčastnia na galavečere pri príležitosti otvorenia nového SND, si ich budú môcť pozrieť po slávnostnom prestrihnutí pásky. Slávnostné otvorenie všetkých výstav v spoločných priestoroch SND sa však bude konať až v nedeľu, 22. apríla, o 17:30. Ich sprístupnenie bude sprevádzať aj krst nového časopisu Scéna Slovenského národného divadla.

Pod názvom Kontinuita sa návštevníkom nového SND predstaví komorná výstava, ktorá vyznačí míľniky tvorby činohry, opery a baletu SND a pripomenie osobnosti, ktoré v minulých desaťročiach svojimi skutkami zdôvodnili nutnosť vystavať nový stánok slovenského dramatického umenia. Predstavuje trvanie i pokračovanie tvorby, vyjadruje vďaku a uznanie tým, ktorých už na scéne neuvidíme. Záujemcovia si budú môcť výstavu, ktorú pripravil Divadelný ústav Bratislava v spolupráci so SND, pozrieť v priestoroch výstavnej miestnosti novej budovy divadla.

Výstava s názvom Divadlo ožíva zobrazuje umelcov SND v novej budove. Fotografie Martina Črepa zachytávajú hercov a operných a baletných sólistov, ktorí si hľadajú k novej budove vzťah a po mnohých rokoch dokončovania budovy, jej vdýchnu život. Jej súčasťou je maketa nového SND s textovou a fotografickou dokumentáciou histórie tejto budovy. Výstava fotografií Divadlo ožíva bude v priestoroch foyeru novej budovy.

Repertoár je názov výstavy fotografií z najúspešnejších inscenácií Činohry, Opery a Baletu SN, ktoré sa prenášajú do nových priestorov. Záujemcovia si ju budú môcť pozrieť v priestoroch Galérie činohry a Galérie opery a baletu.

V priestoroch hlavného foyeru novej budovy SND bude inštalácia kostýmov z inscenácií opery, baletu a činohry v priereze niekoľkých desaťročí. Je poctou mnohým významným kostýmovým výtvarníkom.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pripravovaná novela antidiskriminačného zákona nestačí
<< predchádzajúci článok
Valentovič sa neobáva žalôb zahraničných investorov poisťovní

Otvorenie novej budovy SND budú sprevádzať aj viaceré výstavy - diskusné fórum čitateľov