Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Palestína odsúdila Netanjahuove predvolebné sľuby o získavaní územiaPalestínsky premiér Muhammad Štajja (vpravo) a palestínsky prezident Mahmúd Abbás, archívna snímka.Zdieľať
Palestínsky premiér Muhammad Štajja (vpravo) a palestínsky prezident Mahmúd Abbás, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Jeruzalem 10. septembra (TASR) - Palestínčania v utorok odsúdili vyhlásenia izraelského premiéra Benjamina Netanjahua o rozšírení zvrchovanosti Izraela nad územiami na západnom brehu Jordánu a varovali, že takýto krok by mal negatívne následky. Informoval o tom na svojej webovej stránke denník The Jerusalem Post.


"Netanjahu je hlavným ničiteľom mierového procesu a akýkoľvek nerozumný krok, ktorý podnikne, na ňom zanechá negatívne následky," povedal palestínsky premiér Muhammad Štajja.

"Palestína nie je súčasťou Netanjahuovej predvolebnej kampane," povedala a dodal, že ak Netanjahu verí, že pripojenie osád na západnom brehu rieky Jordán mu z krátkodobého hľadiska prinesie viac hlasov, potom z dlhodobého hľadiska on aj Izrael prehrajú.

Štajja varovanie vyslovil počas stretnutia so španielskym generálnym konzulom v Jeruzaleme. Palestínsky premiér Španielsko a ďalšie krajiny EÚ vyzval, aby urýchlili proces uznania palestínskeho štátu s cieľom podporiť riešenie v podobe dvoch štátov.

Úrady palestínskych autonómnych území uviedli, že palestínske vedenie v najbližších dňoch absolvuje mimoriadne stretnutie s cieľom prediskutovať následky Netanjahuovho vyhlásenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dočasným poradcom pre národnú bezpečnosť USA bude Kupperman
<< predchádzajúci článok
V Maďarsku vyžrebovali čísla kandidátok pre voľby národnostných menšín

Palestína odsúdila Netanjahuove predvolebné sľuby o získavaní územia - diskusné fórum čitateľov