Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. marca 2020

Pandémia v USA a Kanade ohrozuje pokračovanie NHL, ochorenie môže zasiahnuť kluby nerovnomerneŠéf zdravotníckeho oddelenia zámorskej hokejovej NHL Winne Meeuwisse očakáva masívne zhoršenie pandémie koronavírusu v Severnej Amerike. Prognózuje tiež, že ...Zdieľať
blue_jackets_canucks_hockey_25732 62817881ae7c46b6aeef52342ee0c37f 676x505 27.3.2020 - Šéf zdravotníckeho oddelenia zámorskej hokejovej NHL Winne Meeuwisse očakáva masívne zhoršenie pandémie koronavírusu v Severnej Amerike. Prognózuje tiež, že ochorenie COVID-19 zasiahne jednotlivé kluby profiligy nerovnomerne. To môže ovplyvniť schopnosť týchto organizácií vrátiť sa do tréningového procesu.


V súvislosti s touto predpoveďou odborníka zástupca komisára súťaže Bill Daly zopakoval vyjadrenia z predchádzajúceho obdobia: "Čakáme a zároveň veríme, že v istom bode budeme môcť pokračovať v súťaži."

Dvaja hráči sú nakazení


V NHL je nútená pauza od 12. marca a vedenie ligy hráčom odporučilo preventívnu domácu izoláciu predbežne do 4. apríla. V hokejovej profilige sú zatiaľ potvrdené len dva prípady nákazy koronavírusom u hráčov, oba sú z tímu Ottawa Senators.

Aj keby sa situácia v dohľadnom čase v USA aj Kanade upokojila, podľa Meeuwissea budú rôzne lokality kontinentu zasiahnuté inou intenzitou. A to môže spomaliť prípadný opätovný rozbeh NHL.

"Ak bude situácia v domovských lokalitách našich 31 klubov príliš rozdielna, bude veľmi ťažké opäť naštartovať súťaž," myslí si Meeuwisse.

Vedenie NHL sa pripravuje na rôzne scenáre


Vedenie NHL sa aktuálne intenzívne pripravuje na rôzne scenáre v spojitosti s budúcnosťou sezóny 2019/2020. Okrem predčasného konca je v hre napríklad vyraďovacia časť v lete a odovzdaním Stanleyho pohára víťazovi v septembri.

"Postupne sa oboznamujeme so situáciou a reagujeme na zmeny. Vyhodnocujeme všetky riziká pre hráčov, realizačné tímy, pracovníkov arén či fanúšikov. Keď bude situácia jasnejšia, tak prijmeme rozumné riešenie," dodal Meeuwisse.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pandémia v USA a Kanade ohrozuje pokračovanie NHL, ochorenie môže zasiahnuť kluby nerovnomerne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlhová a Magoni všetko vyriešili a pokračujú až do olympiády v Pekingu 2022
<< predchádzajúci článok
Vedenie NHL pre pandémiu odložilo tohtoročný draft, Lafreniére pripúšťa aj možnosť online výberu hráčov

Pandémia v USA a Kanade ohrozuje pokračovanie NHL, ochorenie môže zasiahnuť kluby nerovnomerne - diskusné fórum čitateľov