Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

27. januára 2020

Pandy Pit a Paule narodené v auguste sú už pripravené na ich prvé predstavenie verejnosti


Tagy: panda Zoo

Dve pandie mláďatá, ktoré sa narodili v auguste v berlínskej zoo, začipovali a podrobili prehliadke v rámci prípravy na ich prvé predstavenie verejnosti v nadchádzajúcich dňoch. Zoologická ...Zdieľať
berlin_pandas_15334 c08da814760a481c9a9e8ae49a2751a3 676x451 27.1.2020 (Webnoviny.sk) - Dve pandie mláďatá, ktoré sa narodili v auguste v berlínskej zoo, začipovali a podrobili prehliadke v rámci prípravy na ich prvé predstavenie verejnosti v nadchádzajúcich dňoch.


Zoologická záhrada v pondelok oznámila, že päťmesačné pandy s prezývkami Pit a Paule dostali miniatúrne mikročipy, čo je štandardné u ohrozených druhov, akými sú pandy veľké. Ošetrovatelia im tiež prispôsobili výbeh a vypustili nádrž s vodou, ktorú naplnili mäkkým drevom.

Malé pandy sa oficiálne volajú Meng Siang a Meng Jüan, čo znamená vytúžený sen a splnený sen. Sú to samčekovia a vôbec prvé pandy veľké narodené v Nemecku. Ich matka Meng Meng a jej partner Ťiao Čching prišli do berlínskej zoo v roku 2017 z Číny. Vo voľnej prírode žije v súčasnosti podľa odhadov menej než 2 000 týchto ohrozených zvierat.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pandy Pit a Paule narodené v auguste sú už pripravené na ich prvé predstavenie verejnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: panda Zoo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Program Divadelnej Nitry 2020 priamo ovplyvnia diváci
<< predchádzajúci článok
Video: Mladík narazil do auta na sídlisku. Kuriózna nehoda, za ktorú pravdepodobne môže pes na snowboarde

Pandy Pit a Paule narodené v auguste sú už pripravené na ich prvé predstavenie verejnosti - diskusné fórum čitateľov